سئو چیست و چگونه از آن کسب درآمد کنیم؟

سئو چیست؟

سئو یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که از کلمه انگلیسی SEO (Search Engine Optimization) برگرفته شده است.

امروزه بحث دیجیتال مارکتینگ در فضای مجازی بسیار سروصدا برپا کرده است و سئو به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش های آن می‌باشد که تقریباً همه صاحبان کسب و کارها برای رشد کسب و کار خود به آن نیاز دارند. اگر شما در گوگل جستجو کنید “تولید محتوا” یک سری از وبسایت ها در صفحه اول گوگل لیست می‌شوند که در واقع بیشترین مخاطبان از گوگل را دریافت می‌کنند آنها برای رسیدن به صفحه اول گوگل از مجموعه تکنیک هایی استفاده کرده اند که ما به نام سئو می‌شناسیم.

آنچه نشان دهنده اهمیت حیاتی سئو در دنیای امروزی است قدرت کسب درآمد از آن است به این مفهوم که صاحبان کسب و کارها به متخصصان سئو پول می‌پردازند تا درآمد آنها را با استفاده از تکنیک های سئو افزایش دهند و این یک منبع بسیار حیاتی کسب درآمد برای سئو کاران است، سئو کاران وبسایت ها، وبلاگ ها، یوتیوب و اینستاگرام که هرکدام با استفاده از اصول خاصی محتوا را در صدر موتورهای جستجو قرار می‌دهند تا مخاطبان بیشتری وارد کسب و کار آنها شود.

ما در این مقاله سعی کرده ایم سئو و روش های کسب درآمد از سئو را مورد بررسی قرار دهیم با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

فهرست مطالب:

  • سئو چیست؟
  • اصول سئو
  • روش های کسب درآمد از سئو

سئو چیست؟

سئو باعث جذب مشتریان زیادی می شود

کلمه سئو (seo) به مفهوم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. هنگامی‌که یک محتوای متنی در یک وبلاگ یا وبسایتی منتشر می‌شود ربات های گوگل جهت بررسی کیفیت وارد محتوا شده و بر اساس اصول سئو و کیفیت محتوا آن را در لیست نتایج قرار می‌دهند، در‌صورتی‌که اصول سئو بصورت کامل در محتوا رعایت شده و کیفیت محتوا عالی باشد، گوگل مقاله مورد نظر را در لیست اولین نتایج قرار خواهد داد و از آنجایی‌که بیشترین مخاطبان وارد صفحه اول نتایج می‌شوند ، قرار گرفتن در صفحه اول به ویژه در نتیجه اول بسیار مهم و حیاتی است زیرا بیش از 70 درصد از کاربران پس از جستجوی کلمه مورد نظر با دیدن نتایج وارد اولین وبسایتی می‌شوند که در لیست قرار دارد بنابراین بیشترین فروش محصولات و معرفی برند را نیز وبسایت اول از آن خود می‌کند.

خب حالا شاید این سوال مطرح شود که کدام وبسایت در صدر گوگل قرار می‌گیرد و چگونه است؟ پاسخ این است که آنها از سئو استفاده کرده اند و به همین دلیل است که همیشه روی سئو هزینه می‌کنند و به سئو کردن ادامه می‌دهند.

بهینه سایت برای موتورهای جستجو

سئوی محتوا در یوتیوب و اینستاگرام نیز مثل سئوی وبسایت اهمیت دارد زیرا مخاطب با جستجوی کلمه مورد نیاز خود با لیستی از صفحات مواجه می‌شود و به احتمال 70درصد وارد صفحه اولی می‌شود. فرض کنید شما مخاطب یوتیوب هستید که به دنبال فایل های ویدیویی انگیزشی هستید شما با جستجوی کلمه ” ویدیوی انگیزشی” در یوتیوب لیست بزرگی از صفحات را در نتایج خواهید دید شما وارد کدام سایت می‌شوید؟ دقیقاً انتخاب اکثر افراد مانند شما صفحه اول است، بنابراین در صفحه اول بودن بسیار مهم است و بازهم بر می‌گردیم سراغ سئو زیرا سئو باعث شده آن صفحات در نتایج اول قرار بگیرند.
خب تا اینجا که سئو را شناختیم و اهمیت حیاتی سئو در افزایش درآمد را تا حدودی درک کردیم، در ادامه این مقاله اصول سئو را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اصول سئو

اگرچه سئو اصول بسیاری دارد و برای توضیح دادن همه آنها نیاز به نوشتن چندین کتاب است که از ظرفیت این پست خارج است اما شما نیازی ندارید تا تمام اصول سئو را به صورت کامل بیاموزید زیرا یک سری از تکنیک ها و اصول خاصی از سئو وجود دارد که با انجام دادن آنها می‌توانید در صدر نتایج گوگل قرار گرفته و درآمد سایت خود را افزایش دهید.

ایجاد محتوای با کیفیت مهمترین اصل سئو است

محتوای با کیفیت ایجاد کنید

محتوا مهم‌ترین و اساسی‌ترین اصل سئو است به‌طوری‌که این جمله مشهور در مورد سئو وجود دارد که می‌گویند محتوا پادشاه است، اگر به آخرین دستورات و اصول منتشر شده گوگل هم مراجعه کنید این موضوع ذکر شده است که کیفیت محتوا در اولویت الگوریتم های گوگل قرار دارد سپس کمیت، بنابراین هر محتوایی که خوانا باشد و مخاطب پسند باشد باعث می‌شود خواننده جذب متن شده و و متن را تا آخر بخواند یا اگر ویدیو باشد مخاطب تا آخر تماشایش می‌کند، هرچه مخاطب بیشتر در صفحه مورد نظر بماند ارزش محتوا نزد گوگل بالاتر می‌رود و در نهایت گوگل محتوای مورد نظر را در نتایج بالاتری قرار می‌دهد.

دومین نکته ای که در مورد محتوای با کیفیت وجود دارد این است که برای نوشتن محتوای جذاب باید موضوع مهمی را انتخاب کنید یعنی کلمه کلیدی هایی را جستجو کنید و در مورد آن محتوا تولید کنید که بسیاری از مردم جستجو می‌کنند این طور می‌توانید با نوشتن یک محتوای خوب در سطح بالای گوگل برسید و مخاطبان زیادی جذب کنید.

لینک سازی کنید

برای بهینه سازی وبسایت خود لینک سازی کنید

بخش بزرگی از سئوی بیرونی و درونی سایت مربوط به لینک سازی می‌شود البته لینک سازی بیشتر برای سئو کردن محتوای وبسایت ها و وبلاگ ها استفاده می‌شود و کاربرد زیادی برای یوتیوب و اینستاگرام ندارد. روند لینک سازی به‌طوری است که شما در وبسایت خود از یک صفحه به صفحه دیگری لینک ایجاد می‌کنید یا لینکی از وبسایت خود در وبسایت های دیگر ایجاد می‌کنید این تأثیر خوبی بر افزایش اعتبار و رتبه سایت نزد گوگل دارد و در واقع ایجاد کردن لینک از وبسایت شما در وبسایت های معتبر به این مفهوم است که آن وبسایت معتبر به وبسایت شما اعتماد دارد و از طریق این لینک بخشی از اعتبار خود را به وبسایت شما انتقال می‌دهد در ضمن لینک ها راهی برای خزیدن ربات های گوگل از یک وبسایت به وبسایت دیگر و یا از یک صفحه به صفحه دیگری است بنابراین وقتی یک لینک از وبسایت شما در سایت دیگری وجود دارد ربات های گوگل از طریق آن لینک وارد سایت شما شده و محتوای سایت شما را ایندیکس می‌کنند تا محتوای شما در لیست نتایج قرار گیرد.

لینک سازی به دو نوع است: لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی
لینک سازی داخلی به مفهوم ایجاد لینک سایت از یک صفحه در صفحه دیگری می‌باشد ، داشتن لینک داخلی برای سئو سایت بسیار مهم است زیرا بدون لینک داخلی محتوای یک صفحه توسط ربات های گوگل مورد تایید قرار نمی‌گیرند. فرض کنید شما در یک برج 10 طبقه ای دارید و در طبقه دهم اتاقی ساخته اید که هیچ راه خروجی ندارد و از چهار جهت بسته است آیا این اتاق کاربرد دارد یا به اصطلاح به درد می‌خورد؟ پس داشتن محتوای بدون لینک هم هیچ معنایی ندارد.

سئو برای موتور جستجوی گوگل اهمیت دارد

اصل قانون لینک سازی این است که شما از تمام صفحات سایت خود به یکدیگر لینک ایجاد کنید تا ربات های گوگل همواره از یک صفحه به صفحه دیگری بروند و محتوای وبسایت شما را ایندکس کنند.

لینک سازی خارجی نیز به ایجاد یک لینک از وبسایت شما در سایت های دیگر گفته می‌شود ، این روش لینک سازی تأثیر فوق العاده ای بر رتبه سایت شما دارد زیرا هرچه تعداد لینک های خارجی وبسایت شما افزایش یابد گوگل رتبه دامنه سایت شما را بالا می‌برد و به اصطلاح دامنه وبسایت شما قوی‌تر می‌شود ، در نتیجه محتوای وبسایت شما در لیست نتایج بالای گوگل قرار گرفته و مخاطبان زیادی وارد وبسایت شما می‌شوند ، این به معنی فروش انبوه محصولات از وبسایت و سود بی نهایت.

چگونه می‌توانیم از سئو کسب درآمد کنیم؟

امروزه سئو به عنوان بزرگترین منبع درآمد اینترنتی است و روش های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از طریق آن کسب درآمد کنید به این ترتیب که شما می‌توانید وبسایت خود را سئو کرده و محصولات خود را به فروش برسانید. روش هایی را که در بالا ذکر کردیم بهترین تکنیک های سئو برای افزایش بازدید و ترافیک وبسایت و کسب درآمد از آن می‌باشد .

افزایش درآمد با استفاده از تکنیک های سئو

بیشتر بخوانید:7 شغل اینترنتی پردرآمد در سال 2023

وبمستر شوید و کسب درآمد کنید! وبمستر چه کسی است؟ وبمستر کسی است که با تکنیک های سئو آشنایی دارد و به طور همزمان با چندیدن شرکت کار می‌کند و در نهایت با کسب تجربه زیاد تبدیل به یک دیجیتال مارکتر می‌شود ، دیجیتال مارکترها هم درآمد بسیار بالایی کسب می‌کنند ؟

کارهایی که یک وبمستر می‌تواند انجام دهد شامل طراحی سایت، کار با سیستم های مدیریت محتوا، حفظ امنیت، تبلیغ نویسی وغیره می‌شود که هرکدام از این مهارت ها یک منبع درآمد خاصی است.

در‌صورتی‌که شما یک سئوکار حرفه ای باشید می‌توانید به وبسایت های دیگر خدمات مشاوره سئو، آنالیز و بهینه سازی وبسایت را انجام دهید به این مفهوم که وبسایتی تأسیس کرده و خدمات مربوط به طراحی سایت انجام می دهید. این کسب و کار خیلی سریع راه اندازی می‌شود و به سرعت نتیجه می‌دهد اما شرط آن مسلط بودن شما به سئو است.

تجربه خرید عالی با بهینه سازی وبسایت برای مشتری

خلق نرم افزار سئو یکی از بهترین روش های کسب درآمد از سئو است اگر شما بتوانید یک نرم افزار خوبی برای سئو طراحی کنید با فروش آن می‌توانید هم درآمد خوبی داشته باشید و هم کمک زیادی به سئوکار ها کنید، نرم افزارهای کمک کننده سئو مانند moz, ahref و دیگر سایت ها هستند که خدمات بسیار خوبی برای سئوکاران ارائه می‌دهند شما نیز می‌توانید با الگوبرداری از آنها چنین نرم افزاری بسازید البته طراحی و ساختن نرم افزار نیاز به مهارت برنامه نویسی دارد و شاید شما به مهارت برنامه نویسی مسلط نباشید اما یک راه حل دیگر هم وجود دارد و آن راه حل طراحی برنامه با کمک برنامه نویسان است به این مفهوم که شما می‌توانید به یک برنامه نویس پول بپردازید تا برنامه را برای شما طراحی کند، سپس اقدام به فروش برنامه در فضای مجازی کنید.

کلام نهایی

سئو یکی از استراتژی‌های بازاریابی موفق برای شرکت‌های بزرگ است با بهره‌گیری از تکنیک‌های سئو و بهینه‌سازی محتوا، شرکت‌ها می‌توانند به بهبود رتبه در نتایج جستجو، جذب ترافیک ارگانیک بیشتر و بهبود نرخ تبدیل خود دست یابند و در نهایت مثل شرکت آمازون به درآمد های میلیاردی برسند.

این پست به‌روز رسانی خواهد شد…

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوبترین

از آخرین اطلاعات مهم باخبر شوید

عضویت در خبرنامه

بدون هرزنامه، اطلاعیه ها فقط در مورد محصولات و اخبار جدید،
در مسیر...

پست های مرتبط