چگونه با استفاده از گوگل ترندز کلمه کلیدی پیدا کنیم؟

گوگل ترندز چیست

گوگل ترندز یکی از نرم افزارهای رایگان گوگل است که برای تجزیه تحلیل کلمات کلیدی در اختیار مخاطبان گذاشته شده است.

در دنیای امروزی، جستجوی کلمات کلیدی مناسب و جذاب برای محتوای آنلاین بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که شما از کلمه کلیدی های جذاب استفاده نکنید، نمی توانید محتوای کاربر پسند بنویسید زیرا گوگل یک مجموعه بزرگی از اطلاعات و کاربران است که روزانه هزاران بار در مورد موضوعات مختلف جستجو میکنند اما گوگل بر اساس ربات های هوشمندی که دارد، پر جستجو ترین کلمات هر روز را مشخص میکند در نهایت یک سری از وبسایت ها با استفاده از گوگل ترندز این کلمات را پیدا کرده و راجب آنها محتوا تولید میکنند.

تولید محتوا راجب این کلمات کلیدی باعث میشود وبسایت شما یک وبسایت معتبر و کاربر پسند به شمار رود، این به گوگل این پیام را میرساند که سایت شما سایت فعالی است و در نتیجه گوگل آن را در نتایج اولیه نمایش میدهد و میلیون ها کاربر برای شما جذب میکند.

اگر به دنبال راهی برای پیدا کردن کلمات کلیدی محبوب و جویای توجه هستید، ابزارهایی مانند گوگل ترندز می‌توانند به شما در این زمینه کمک کننده باشند. در این مقاله، به بررسی روش‌ها و تکنیک‌های استفاده از گوگل ترندز برای پیدا کردن کلمات کلیدی خواهیم پرداخت.

گوگل ترندز چیست؟

گوگل ترندز ابزاری است که تمام اطلاعات گوگل در آن ثبت شده است و به کاربران اجازه می‌دهد تا کلمات پر جستجو در طول روز یا حتی عبارات پر جستجو مربوط را پیدا کنند. این ابزار یک ابزار آنلاین است و میتواند میزان درصد جستجوی هر کلمه یا عبارت را بصورت درصدی برای شما بیان کند.

گوگل ترندز قدرت تشخیص میزان جستجوی کلمات کلیدی بر اساس منطقه را نیز دارد بنابراین وقتی شما کشور ایران را انتخاب کنید، میزان جستجوی کلمه مورد نظر شما را به طور دقیق بیان میکند و به شما میگوید که چه کلمه ای در همان روز به چه میزان جستجو دارد و یا از چه عبارتی برای نوشتن محتوا استفاده کنید که جستجوی زیادی دارد.

پنل جستوی گوگل ترندز

حتما بخوانید: راهنمای جامع محتوانویسی

اهمیت استفاده از گوگل ترندز برای پیدا کردن کلمه کلیدی

استفاده از گوگل ترندز برای پیدا کردن کلمات کلیدی دارای اهمیت زیادی است. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از این ابزار می‌پردازیم

شناخت روند جستجو

با استفاده از گوگل ترندز، می‌توانید روند جستجوی کلمات کلیدی را در طول زمان بررسی کنید. این به شما کمک می‌کند تا بفهمید که آیا علاقه‌مندی مردم به یک کلمه کلیدی در حال افزایش یا کاهش است. شما میتوانید کلمه مورد نظر خود را در این نرم افزار جستجو کنید و بر اساس گرافی که به شما نمایش داده میشود، متوجه میشوید که در طول یک ماه یا چند ماه میزان جستجوی آن کلمه افزایش یافته است یا نه رو به کاهش است.

در صورتی که جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر شما سیر صعودی داشته باشد، میتوانید از آن برای تولید محتوا و جذب کاربران بیشتر استفاده کنید اما اگر این روند کاهشی باشد، بهتر است از کلمه کلیدی های دیگری برای تولید محتوا استفاده کنید.

همچنان این نرم افزار به شما تمام عبارات و کلمات کلیدی پر جستجو را راجب همان کلمه نمایش میدهد بنابراین می توانید از کلمات پیشنهادی این نرم افزار بجای کلمات کم جستجو استفاده کنید تا ترافیک بیشتری جذب سایت شما شود.

شناسایی موضوعات محبوب

با استفاده از گوگل ترندز، می‌توانید موضوعات محبوب و پرطرفدار را شناسایی کنید. این به شما کمک می‌کند تا محتوایی را ایجاد کنید که درخور توجه مخاطبان خود باشد و به آنها مورد علاقه باشد.

همانطور که در بالا یادآور شدیم، این نرم افزار بسیار قدرتمند است و روزانه به کمک اطلاعات گوگل بهترین کلمات و عبارت محبوب در مورد موضوعات مختلف را برای شما لیست میکند، در ضمن شما نیازی ندارید برای انتخاب عنوان مقاله یا ویدیوی مورد نظر خود در اینترنت جستجو کنید زیرا عبارات مهم و پرطرفدار را به شما میدهد.

در واقع گوگل ترندز لقمه ای چرب برای شما آماده میکند، شما فقط نیاز دارید تا نوش جان کنید!

بیشتر بدانید: تولید محتوای سایت فروشگاهی

تحلیل رقبا

با استفاده از گوگل ترندز، می‌توانید عملکرد رقبا و میزان جستجوی کلمات کلیدی را مقایسه کنید. این به شما کمک می‌کند استراتژی مناسبی را برای جذب ترافیک و بهبود رتبه سایت خود انتخاب کنید.

یکی از نکات مهمی که نباید از قلم بیفتد تحلیل رقبا است، این نرم افزار هوشمند در کسری از ثانیه به شما میگوید که کدام عنوان از کدام وبسایت جستجوی بسیاری دارد، بنابراین شما میتوانید یک عنوان شبیه آن با اندکی تغییرات برای تولید محتوای خود آماده کنید.

این کار به شما کمک میکند تا وبسایت های قوی در حوزه کسب و کار خود را بشناسید و با استفاده از تکنیک ها، روش ها و عنوان های آنها کسب و کار خود را رونق دهید.

نمایش گراف کلمه کلیدی بر اساس زمان و مکان در گوگل ترندز

مطالعه کنید: تبلیغ نویسی چیست و چه مزایایی دارد؟

مراحل استفاده از گوگل ترندز برای پیدا کردن کلمه کلیدی

استفاده از این نرم افزار آنلاین بسیار راحت است، شما نیازی به فیلترشکن، ثبت نام یا هیچ کار دیگری ندارید فقط کافیست تا وارد آن شوید و کلمات خود را جستجو کنید. برای اینکه شما از روش صحیح و درست مطمئن شوید ما در ادامه مراحل استفاده از گوگل ترندز را به ترتیب توضیح دادیم.

گام 1: بازدید از وبسایت گوگل ترندز

در مرحله اول شما میتوانید به راحتی وارد  گوگل کروم خود شوید و عبارت Google Trends را جستجو کنید تا سایت آن در لیست نتایج جستجو ظاهر شود، سپس می توانید وارد سایت شوید. خوشبختانه این نرم افزار فضای کاربری ساده ای دارد و نیاز نیست زبان انتخاب کنید، فقط کافیست وارد آن شوید.

گام 2: انتخاب منطقه و زمان

منطقه و زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. این امکان به شما می‌دهد تا تغییرات روند جستجوی کلمات کلیدی را بر اساس منطقه و زمان خاصی بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که انتخاب زمان و منطقه بسیار مهم است زیرا این یک نرم افزار خارجی است و منطقه پیش فرض آن یکی از کشورهای اروپایی است، بنابراین با انتخاب کشور و زمان مورد نظر میتوانید به جستجوی کلمه کلیدی بپردازید.

گام 3: جستجوی کلمه کلیدی

سومین کاری که باید انجام دهید، انتخاب کلمه کلیدی است، اینجا شما میتوانید هر کلمه کلیدی که قصد دارید راجب آن تولید محتوا کنید را جستجو کرده و راجب آن اطلاعات بدست آورید. کلمه کلیدی مورد نظر خود را در جستجوگر گوگل ترندز وارد کنید و در نهایت می‌توانید نمودارها و اطلاعات مربوط به میزان جستجو و تغییرات آن را بررسی کنید.

نتایج به دست آمده را تحلیل کنید و با نتایج قبلی یا رقبا مقایسه کنید. بررسی کنید که آیا کلمه کلیدی مورد نظر شما در حال افزایش یا کاهش است و چگونه می‌توانید از آن استفاده کنید، تمام!

به همین سادگی میتوانید از چنین نرم افزار خوبی برای تولید محتوای جذاب استفاده کنید.

 

نمایش منطقه و کلمات کلیدی اصلی در ترندز

سوالات متداول

1. آیا استفاده از گوگل ترندز رایگان است؟

بله، استفاده از گوگل ترندز رایگان است و هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند. خوشبختانه این نرم افزار یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای گوگل است که به طور رایگان در اختیار کاربران اینترنتی قرار گرفته است و هر فردی از هر جایی در هر زمانی میتواند از آن بطور رایگان بهره ببرد.

2. آیا گوگل ترندز فقط برای کلمات انگلیسی قابل استفاده است؟

خیر، گوگل ترندز برای کلمات و عبارات در زبان‌های مختلف قابل استفاده است، از جمله فارسی اما خب طبیعتاً که این اپلیکیشن به زبان انگلیسی طراحی شده است و قدرت جستجوی آن به زبان انگلیسی بسیار بالاست.

3. آیا استفاده از گوگل ترندز بهبود رتبه سایتم را تضمین می‌کند؟

استفاده از گوگل ترندز تنها یکی از عواملی است که می‌تواند به بهبود رتبه سایت شما کمک کند. همچنین، سایر عوامل مانند کیفیت محتوا، ساختار سایت، و لینک‌سازی نیز بر رتبه‌بندی سایت تأثیرگذار هستند.

4. آیا برای استفاده از گوگل ترندز نیاز به ثبت نام دارم؟

خیر، برای استفاده از گوگل ترندز نیازی به ثبت نام ندارید. می‌توانید به راحتی از ابزار آن استفاده کنید. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر گردید، برای استفاده از این نرم افزار هیچ پروسه ثبت نام  و درخواستی نیاز نیست، شما میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

5. آیا می‌توانم نتایج گوگل ترندز را در وبسایت خود استفاده کنم؟

بله، شما می‌توانید نتایج گوگل ترندز را در وبسایت خود استفاده کنید. با توجه به نتایج به دست آمده، محتوا و استراتژی تولید محتوا را بهبود دهید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
هادی امیری

هادی امیری

از کودکی علاقه خاصی به تکنولوژی و پیشرفت های علم داشتم و همین علاقه باعث شد سالها در حوزه تکنولوژی تحقیق کنم و در نتیجه به یک طراح سایت و مشاور کسب کار های آنلاین تبدیل شدم و این در حالیه که در حوزه های دیگه هم به صورت مستمر فعالیت دارم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط

کسب درآمد از محتوا نویسی

درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از