چند نوع بازاریابی آنلاین که در فروش کمک میکند(حالا پول دربیار!!!)

بازاریابی آنلاین

میدونی 87.2% از پرفروش ترین محصولات جهانی، با استفاده از تکنیک های بازاریابی به فروش میروند؟  دلیل اینکه شما روش های مختلف بازاریابی آنلاین را یکی پی دیگری استفاده میکنید چیست؟ میخوای با یادگیری بازاریابی آنلاین آشنا بشی و فروش جادویی در محصولات خود ایجاد کنی؟ ما اینجاییم تا به شما در مورد بازاریابی آنلاین، روش‌های بازاریابی آنلاین، دیجیتال مارکترهای مشهور، آمار استفاده از بازاریابی آنلاین وغیره  اطلاعات بدهیم.

چرا مارکتینگ(بازاریابی) انجام میدهیم؟

تصور کنید، چند بار از صفحه اول یا دوم گوگل فراتر رفته اید؟ اگر پاسخ شما نه/هرگز نیست، پس بازاریابی آنلاین در کار است،  به سبب اهمیت زیادی که بازاریابی آنلاین در فروش محصولات دارد، امروز قرار دادن محصولات در صفحه اول نتایج جستجو یک مزیت است، شاید باور نکنید اما محصولی که در صفحه اول نباشد (حتی اگر در صفحه دوم گوگل باشد) فروش بسیار کمی دارد.

سئو بخشی از بازاریابی آنلاین است و این تمام کاری نیست که بازاریابان متخصص انجام میدهند، حالا انواع و روشهای مارکتینگ زیادی وجود دارد که با انجام دادن آنها فروش محصولات را چند برابر میکنند، در اصل بازاریابی آنلاین را اینگونه تعریف میکنند ” بازاریابی آنلاین به برند ها کمک میکند تا به تعداد مخاطبان مورد نظر خود دست یابند و محصولات/خدمات خود را تبلیغ کنند، هدف بازاریابی سنتی هم دقیقاً این است اما بازاریابی دیجیتال به برندها اجازه می‌دهد تا مخاطبان خاص‌تری داشته باشند.

 

استراتژی های بازاریابی آنلاین

5 استراتژی بازاریابی آنلاین جدید و مهم

چگونه کسب و کارها از بازاریابی آنلاین (بازاریابی آنلاین) استفاده میکنند؟ کسب و کارهای موفقی  با استفاده از روشها متعدد میتوانند به هدف نهایی خود دست یابند. آنها با استفاده از استراتژی ها مشخصی که دارند، کسب و کارهای خود را رشد میدهند. ما در زیر به 5 استراژی کاربردی و مهم با ذکر مثال اشاره کرده ایم که شما عزیزان میتوانید با استفاده از آنها برند، محصولات و خدمات خود را به مشتریان خود معرفی کنید.

پلان/برنامه

برنامه یا پلان از مهمترین ضروریات یک برند است، در واقع هر استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق با برنامه مشخصی شروع میشود، ما به شما توصیه میکنیم که یکبار از رویکرده داده محور استفاده کنید، اثربخشی بازاریابی دیجیتال فعلی خود را بررسی کرده و برای بهبود استراتژی فروش خود، برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی چرخشی یا داده محور شامل سفارشی سازی تجزیه و تحلیل، راه اندازی داشبورد KPI و تنظیم SMART برای ایجاد استراتژی میشود، برای اینکه اطمینان داشته باشید که استراتژی بازاریابی آنلاین شما موثر و کارآمد است، توصیه میکنیم که یک رویکرد (برنامه) مشخصی داشته باشید.

وسعت بازاریابی

شما باید قیف بازاریابی خود را بزرگتر کنید تا بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید و در نهایت به مشتریان بیشتری دست یابید. به روز رسانی داده های شما مخصوصاً در سال 2023 کمک زیادی در ایجاد ترافیک بیشتر به شما کمک زیادی میکند، زیرا بسیاری از داده شما که در سال 2022 ترافیک جذب کرده اند، باید مطابق با جدیدترین اطلاعات روز بروز رسانی شوند.

 

سیستم های جدید بازاریابی آنلاین

وارد عمل شوید

وقتی شما موفق به جذب مخاطبان در صفحه مورد نظر خود شدید، آماده سوق دادن آنها به مراحل بعدی باشید تا به سمت تصمیم خری حرکت کنند، در اینجا بازاریابی محتوای استراتژیک وارد عمل میشود، از بازاریابی محتوا معمولاً برای سرگرم کردن، الهام بخشیدن، آموزش و متقاعد کردن مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی استفاده میشود.

برای تأثیرگذاری بر رفتار مشتری در سایت یا پلتفرم هایی که در رسانه های اجتماعی وجود دارد، باید تکنیک های خلاق نوآورانه ای را وارد عمل کنید و در دستیابی مشتری به محصولات و خدمات، مسیرهای راحتی ایجاد کنید( تجربه مشتری در بازدید از سایت شما در مبایل های همراه، تجربه مشتری های شما در استفاده کامپیوترهای شخصی برای بازدید سایت شما).

تبدیل کنید

اوج استراتژی بازاریابی آنلاین ساختاریافته شما، تبدیل مشتریان بیشتر است، یعنی برای یادآوری و ترغیب مخاطبان خود به خرید آنلاین، از هدف گذاری مجدد، پرورش و بهینه سازی محصول و نرخ فروش استفاده کنید.

استفاده از بهینه سازی ساختاریافته همیشه به شما کمک میکند تا بروز باشید و مشتریان خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید، این به مفهوم بهینه سازی ساختار سایت شما است، زیرا اگر ساختار سایت شما ساده و قابل فهم باشد و دسترسی راحتی داشته باشد، خیلی بهتر از ساختار پیچیده ای است که فقط افراد خاصی بتوانند وارد آن شوند.

بر اساس آمار آژانس الکترونیک آمریکای شمالی Absolunet، 87% از خریداران تجارت الکترونیک معتقدند رسانه های اجتماعی به آنها در تصمیم یری برای خرید کمک میکند.

طبق این آمار، از هر 4 بیزینس من حد اقل 1 نفر از طریق شبکه فیسبوک محصولات خود را به فروش میرساند، نزدیک 40% از بیزینس من ها از رسانه های اجتماعی برای فروش استفاده میکنند و در نهایت، طبق برآورد جهانی 30% از مصرف کنندگان بطور مستقیم از شبکه های اجتماعی(سایت، اینستاگرام، یوتیوب، فیسبوک) خریداری میکنند.

درگیر کنید

در نهایت، پس از انجام همه مراحل قبلی نیاز است تا مشتریان خود را با درگیر نگه داشتن پس از اولین خریدشان منجر به خرید محصولات بیشتری بکنید. در این مرحله نیاز است تا یک کمپین گسترده ای راه اندازی کنید و با استفاده از بازاریابی وب، ایمیل، رسانه های اجتماعی و داده های قبلی ارتباطات خود بهبود بخشید، برند و محصولات خود را به مشتریان خود معرفی کنید.

در واقع پس از اینکه شما با استفاده از این استراتژی ها به نتیجه موفقیت آمیزی دست یافتید، یک روند یادگیری در ذهن شما ایجاد میشود که بینش رفتار مصرف کننده را برای شما امکان پذیر میکند.

آیا شما استراتژی دیجیال مارکتینگ برای خود تعیین کرده اید؟

آیا میدانید که بسیاری از شرکت ها استراتژی بازریابی آنلاین ندارند؟

بر اساس تحقیقات انجام شده تقریباً نیمی (47.9%) از شرکت ها استراتژی فروش و بازاریابی ندارند.

آیا شرکت (کسب و کار) شما برنامه بازاریابی مشخصی دارد؟ اگر شما هم از جمله کسب و کارهایی هستید که استراتژی مشخصی برای بازاریابی آنلاین محصولات خود ندارید، همین الان اقدام کنید و بر اساس استراتژی 5 مرحله ای که در بالا بیان شده است، برای فروش محصولات و ارائه خدمات خود بازاریابی کنید. حالا سوال اینجاست که چرا شما نیاز به استراتژی بازاریابی آنلاین دارید؟

 

روش های جدید بازاریابی آنلاین

4 روش بازاریابی موثر و مهم

بازاریابی درونگرا

بازاریابی درونگرا به سیستم هایی اشاره میکند که یک بازاریاب برای تبدیل یک بازدید کننده سایت به مشتری بالفعل استفاده میکند.

بازاریابی ایمیلی، محتوا، پرورش سرب، سئو، اتوماسیون بازریابی، بهینه سازی وبسایت، تجزیه و تحلیل سایت… از مولفه های بازاریابی درونگرا است و در واقع، بازاریابی درونگر یک رویکرد کلی برای جذب و خوشحال کردن مشتریان بالقوه سایت شما است. استفاده از اتوماسیون بازاریابی کاری نیست که بطور موقت بکار گرفته شود و به سرعت نتیجه بدهد بلکه باید در بلندمدت با مشتریان خود ارتباط داشته باشید تا بتوانید آنها را وادار به خرید کنید.

بازاریابی درونگرا مقرون به صرف است، زیرا در هزینه ها صرفه جویی میکند و بازدهی بالاتری دارد، اگر گروه خاصی از افراد را هدف قرار بدهید، میتوانید به راحتی اعتمادسازی کنید.

یکی از ویژگی های بازاریابی درونگرا اعتماد و اعتبار آن است، هنگاهی که مشتریان بالقوه به دنبال چیزی میگردند و محتوای شما به سوالات آنها پاسخ میدهد، کسب و کار شما به عنوان یک قابل اعتماد بنظر میرسد، ضمناً تمرکز رابطه از بازاریابی درونگرا خیلی بیشترشده که باعث ایجاد مشتریان تکراری(وفادار) میشود.

اینفلوئینسر مارکتینگ

شاید مثل افراد زیادی فکر کنید اینفلوئینسر مارکتینگ را زیر مجموعه ای از بازاریابی رسانه های اجتماعی بدانید، در حالیکه برخی از افراد دیگر آن را یک استراتزی جداگانه حساب میکنند، از آنجایی که اینفلوئینسرها رهبران فکری رشته های کاری خود هستند. اینفلوئینسر مارکتینگ به شما کمک می کند تا سایت شما بازدید بیشتری داشته باشد.

اینفلوئینسر مارکتینگ معمولاً در ارائه بیزنیس به مشتری و کسب کارهای الکترونیک استفاده میشود، با این حال، شرکت های بیزینس در بیزینس نیز میتوانند از اینفلوئینسر مارکتینگ استفاده کنند.

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو شامل انواع بازاریابی است که از موتورهای جستجوی مانند گوگل به عنوان ابزار بازاریابی استفاده میکنند، از جمله مهمترین انواع بازاریابی موتورهای جستجو سئو و تبلیغات کلیکی است.

استراتژی تبلیغات کلیکی روشی است که تبلیغ کننده هربار روی تبلیغ آنلاین شما کلیک میکند، هزینه پرداخت میکنید، در اصل، هنگامی که کاربردان بر روی تبلیغات شما کلیک میکنند، به صفحه محصول شما هدایت میشوند، این در نهایت منجر به فروش محصول شما میشود.

استراتژی بازاریابی کلیکی نسبت به استراتژی های دیگر نتیجه سریع تری دارد.

بازاریابی چاپی

بازاریاببی چاپی روشی است که از رسانه های چاپی برای ایجاد آگاهی از برند شما بسیار موثر است، بازاریابی چاپی شامل تبلیغات در مجلات، بروشورها و بیلبوردها می شود. بازاریابی چاپی می تواند محصول یا خدمات شما را در محدوده جغرافیایی مشخصی تبلیغ کند و یا اینکه انتشارات ملی را هدف قرار دهید تا آگاهی بیشتری از برند شما پیدا کنند.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
سهراب رستمی

سهراب رستمی

من سهراب رستمی هستم، یکی از بنیانگذاران دیجی نیکان... چندسالی است عشق وعلاقه به نویسندگی مرا وادار به تولید محتوای نوشتاری و ویدیویی کرده است، عاشق نوشتن هستم و دوست دارم همیشه با صبر، استقامت و تلاش در کنار همکاران بی نظیرم در دیجی نیکان، در خدمت شما عزیزان باشم. به امید پیروزی، آزادی و موفقیت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط

کسب درآمد از محتوا نویسی

درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از