چگونه محتوایی تاثیرگذار بنویسیم + آموزش صفر تا صد

محتوای تاثیرگذار

میخواهیم در این قسمت ،درباره ی تولید محتوای تاثیرگذار با شما صحبت کنیم که یقینا در تمامی زمینه های نویسندگی ، کسب و کار و روابط یک اصل بسیار مهم می باشد . در ادامه با ما باشید تا درمورد این موضوع صحبت بیشتری داشته باشیم .

کلمات قدرت شفا ، ویرانی و تغییر دنیای شما را دارند

میخواهم در این مقاله کوتاه قدری از قدرت کلمات با شما صحبت کنم اگرچه می دانم برای توصیف و تعریف این موضوع سال ها تجربه و تحقیق نیاز است که باور قلبی کلمات را درک کنید

انسان حرف زدن را در3 سال یاد میگیرد اما سکوت و استفاده درست از کلمات را بعد از یک عمر درک میکند.

” ویلیام شکسپیر ”

چگونه محتوایی تاثیرگذار بنویسیم ؟

 

محتوای تاثیرگذار برای جذب مشتری مهم است

1 . محتوایی تاثیرگذار مرتبط با هدف مخاطب خود بنویسید

برای نوشتن محتوایی تاثیرگذار در مرحله اول شما باید بدانید که مخاطب شما چه هدفی از خواندن این محتوا داشته و به دنبال چه چیزی میگردد.به طور خلاصه اینکه محتوایی که شما ارائه می دهید چقدربرای مخاطب خود مرتبط ، درگیر کننده وکمک کننده باشد.

2 . به حرفی که میزنید باور قلبی داشته باشید

انسان ها زمانی میتوانند قدرت کلمات خود را ببیند که به آن از اعماق وجود خود باور داشته باشند .

میخواهم مثالی در این مورد برایتان بزنم. فرض کنید مشاور املاک هستید و میخواهید ملکی را به یکی از مشتریان خود بفروشید ، تا زمانی که به خوب بودن آن ملک و به حرفی که راجب آن ملک می زنید باور نداشته باشید ، مشتری حرف شما را نمیتواند قبول کند و این اصل یکی از قوانین جذب بوده و جدا از مسئله تولید محتوای تاثیرگذار در تمامی جنبه های زندگی این قانون وجود دارد.

3 . هدف اصلی شما پیشرفت مخاطبتان باشد

یکی از اصل های مهم نوشتن محتوای تاثیر گذار این است که شما در مرحله اول هدفتان ،پیشرفت حضارتان باشد تا بتوانید اعتماد و علاقه ی ایشان را به خود جلب کنید . اگر شما هدفتان پیشرفت کسی که از شما درخواست چیزی را کرده ،نباشد و بخواهید به آنها رکبی بزنید ،مخاطبتان این حس را به صورت غریزی از شما دریافت میکند و شما به طور مستقیم این حس را به انها منتقل می کنید و هیچ راهی برای جلوگیری از این قانون وجود ندارد زیرا این قانون ، قانون کائنات بوده و پیچاندنی در آن نیست .

حتما بخوانید: تولید محتوای سایت فروشگاهی و تأثیر آن بر افزایش فروش

4  . اطلاعاتی خالص به حضار خود دهید

برای جذب مخاطب خود با تولید محتوای تاثیر گذار، شما باید اطلاعات دسته اول و خالص به انها ارائه دهید .
اطلاعات راجب تمامی موارد در اینترنت چیزی اس که زیاد بوده ،هست و خواهد بود و اینکه شما چگونه این اطلاعات را دسته بندی کنید و به طور خالص به مخاطب خود ارائه دهید موضوعی بسیار مهمی می باشد.

5  . با تولید محتوایی تاثیرگذار، کنجکاوی مخاطب خود را افزایش دهید

برای اینکه مخاطب شما ترغیب به خواندن محتوای شما شود ، شما باید با ایجاد حفره در موضوعی که دارید توضیح میدهید سوالاتی در ذهن مخاطب خود درست کنید که مخاطب به دنبال پیدا کردن جواب برای انها باشد و با اینکار مجبور باشد برای دستیابی به اطلاعات بیشتر ادامه مطالب شما را پیگیری کند .

7 . در آن زمینه تکنیک یا مهارت خاصی به آنها معرفی کنید

برای اینکه به مخاطب خود ثابت کنید که حرف هایی که به آنها میزنید صحت دارد، شما به یک مدرک علمی یا مثالی در آن زمینه نیاز دارید که حرف شما را به کرسی بنشاند . اگر دقت کرده باشید تمامی دانشمندان بعد از آنکه نظریه ای را بیان میکنند برای تثبیت این نظریه باید آن را در روشی علمی ثابت کنند که نشان از درست بودن آن نظریه را در بر گیرد .

بیشتر بیاموزید: چگونه استراتژی تولید محتوا بسازیم؟

8 . در تولید محتوای خود خلاقیت به خرج دهید

حتما متوجه شده اید که در خواندن محتوایی که یکنواختی در آن موج میزند خیلی سریع خسته می شوید و دیگر میلی به خواندن ادامه مطلب ندارید . اگر میخواهید حضار از محتوایی که تولید کرده اید خسته نشوند باید اصل یکنواختی را رعایت کنید و نگذارید محتوایی که تولید کرده اید باعث خستگی و کسالت بقیه شود .

9 . از اشکال مختلف برای تولید محتوای تاثیرگذار استفاده کنید

شما میتوانید در تولید محتوا از ایموجی های مختلف و تصاویر زیبا استفاده کنید .
این تکنیک از نظر روانشناسی ثابت شده است که اگر در محتوایی که خواننده می بیند از اشکال مختلف و تصاویر رنگی استفاده شده باشد مغز انسان واکنش بیشتری نشان میدهد و سلول های مغزی پیوند قوی تر و پر رشته تری با یکدیگر ایجاد می کنند و کمک میکند خواننده با ربط دادن تصاویر به متن ها ، تصویری غنی راجب به ان موضوع داشته باشند

بخوانید: تولید محتوا چیست؟ راهنمای جامع محتوا نویسی

 

10 .قوانین نگارش

و اخرین مطلب برای نوشتن محتوای تاثیرگذار استفاده از قوانین نگارش است، این قوانین به شما کمک میکنند متن واضحی بنویسید و خواننده بدون مشکل بتواند متن شما را خوانده و مفهوم آن را درک کند. استفاده از کاما، نقطه و حروف اضافی در مکان مناسب باعث خوانایی بیشتر متن شده و به خواننده احساس راحتی دست می دهد.

رعایت قوانین نگارش در نوشتن محتوا بسیار مهم است. باید ساختار مناسبی برای محتوا انتخاب کرده و از جملات کوتاه و مفهومی استفاده کنید. همچنین، باید املای صحیح را رعایت کنید تا خواننده با محتوا درک صحیحی داشته باشد. استفاده از پاراگراف‌های مفصل و کامل می‌تواند به درک بهتر محتوا توسط خواننده کمک کند.

نتیجه گیری :

برای اینکه محتوایی تاثیرگذار داشته باشید تنها یکسری تکنیک های خاص و محدود وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها و اعمالشان در محتوایی که تولید میکنید می توانید مخاطب خود را درگیر موضوع کرده و شما به چیزی که میخواهیذ برسید و هم مخاطبتان توانسته باشد به هدفی که داشته برسد.
امیدوارم در این مقاله توانسته باشم حد الامکان کمکی در نوشتن محوایی تاثیرگذار به شما کرده باشم و شما را یک قدم به هدفی که داشته اید نزدیک تر رسانم .

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

لینک های پیشنهادی از سراسر وب

خرید انواع قهوه

موفقیت و روانشناسی

محبوبترین

هادی امیری

هادی امیری

از کودکی علاقه خاصی به تکنولوژی و پیشرفت های علم داشتم و همین علاقه باعث شد سالها در حوزه تکنولوژی تحقیق کنم و در نتیجه به یک طراح سایت و مشاور کسب کار های آنلاین تبدیل شدم و این در حالیه که در حوزه های دیگه هم به صورت مستمر فعالیت دارم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط