سئوی کلاه سیاه چیست و چه ضرری برای سایت دارد؟

سئو کلاه سیاه بخشی از سئوی سایت

سئوی کلاه سیاه به معنی انجام تکنیک هایی از سئو که  خلاف قوانین گوگل است که در نهایت باعث حذف یک وبسایت از نتایج گوگل می شود.

در دنیای اینترنت وبسایت‌ها، سئو یکی از عوامل حیاتی برای رتبه‌بندی وبسایت‌ها در نتایج موتورهای جستجو محسوب می‌شود. با استفاده از تکنیک‌ها و استراتژی‌های سئو، می‌توان وبسایت خود را در بالاترین موقعیت‌های جستجو قرار داد و به نتیجه‌ای مطلوب دست پیدا کرد. اما در عین حال، باید از روش‌های مناسب و قانونی سئو استفاده کرد تا به طور دائمی و پایدار در نتایج جستجو حضور داشته باشیم. اما سئوی کلاه سیاه به مفهوم واقعی چیست؟ ما در ادامه به دو روش ساده و علمی سئوی کلاه سیاه را برای شما عزیزان توضیح داده ایم تا شما عزیزان ضمن درک ماهیت سئوی کلاه سیاه به اهمیت آن نیز پی ببرید!

سئوی کلاه سیاه چیست؟

بگذارید تا مفهوم سئوی کلاه سیاه را با مسئله تقسیم بندی سئو توضیح دهیم.

چرا سئو به را به سه دسته تقسیم کرده اند؟ کلاه سفید، کلاه سیاه و خاکستری. تصور کنید ما افراد جامعه را به سه گروه تقسیم میکنیم. گروه قانونمدار، گروه تقریباً قانونمدار و گروه خلاف کار.

گروه قانونمدار افرادی هستند مثل سئوی کلاه سفید تمام قوانین جامعه را رعایت میکنند و جامعه و دولت از آنها راضی است، اما گروه دومی گاهی نیمه خلافکار هستند که گاهی خلافکاری ها کوچکی انجام میدهند و بعضی از قوانین را رعایت نمیکنند.

وای بر گروه خلافکار، اینها خطرناک ترین قشر جامعه هستند که فقط کارهای غیرقانونی، خلاف و ناشایست را انجام میدهند، این گروه همیشه مجازات می شوند و دولت و مردم از آنها نفرت دارند.

سئوی کلاه سیاه دقیقا همان گروه خلافکار است که برخلاف قوانین گوگل عمل میکند، در نتیجه گوگل خلافکار سئوی کلاه سیاه (سایتی که از سئوی کلاه سیاه استفاده میکند) را مجازات میکند.

تعریف سئو

سئو به معنای واقعی

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization یا به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. این فرایند شامل تغییرات و بهبود هایی است که در وبسایت اعمال می‌شود تا برای موتورهای جستجو، محتوا و وب سایت قابل فهم و قابل دسترس باشند. سئو به وبسایت‌ها کمک می‌کند تا در نتایج جستجو بالاتر بیایند و بیشترین ترافیک ممکن را جذب کنند.

در واقع وب سایت ها سئو میکنند تا نزد گوگل رتبه خوبی بگیرند تا گوگل آنها را در نتایج اولیه نمایش دهد و کلی کاربر وارد آن وبسایت ها شود که در نهایت به فروش محصولات مختلف می انجامد.

اما اگر این کار را از راه نادرست، یعنی از تکنیک های غیرقانونی انجام دهند گوگل به آنها رتبه نمی دهد که هیچ، حتی از رتبه آنها کم کرده، نتایج آنها را حذف میکند.

بیشتر بدانید: سئو چیست؟

تعریف سئوی کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه، استفاده از روش‌ها و تکنیک‌هایی در سئو است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم قوانین و دستورالعمل‌های موتورهای جستجو را نقض می‌کنند. این روش‌ها اغلب به منظور بهبود رتبه وبسایت در نتایج جستجو اعمال می‌شوند، اما می‌توانند منجر به عواقب و ضررهای جدی برای سئوی وب سایت شوند.

روش‌های متداول کلاه سیاه در سئو

پر کردن کلمات کلیدی

بسیاری از سئوکاران عمداً یا سهواً برای اینکه بتوانند از گوگل رتبه سئوی بهتری کسب کنند، از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده میکنند اما گوگل با این کار بسیار مخالف است، این  به گوگل چنین پیامی میرسایند که شما به گوگل به شدت تکرار کنید که این کلمه کلیدی من است بیا این را سئو کن، لطفاً!!! در حالیکه گوگل قدرت تشخیص کلمات کلیدی را دارد و از اینکه شما برایش تأکید کنید و مکرراً یادآوری کنید، نفرت دارد!

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در متن وب سایت با هدف بهبود رتبه در نتایج جستجو. این روش، باعث افت کیفیت و خوانایی محتوا می‌شود.

لینک سازی تقویتی

با اصطلاح بک لینک آشنایی دارید؟ بک لینک گرفتن بیش از حد باعث عصبانیت گوگل می شود، گوگل فکر میکند شما به عمداً سعی دارید او را به سمت وبسایت خود بکشانید تا به شما رتبه دهد، در حالیکه این کار کاملاً خلاف میل گوگل است. فرض کنید سربازی مکرراً نزد گروهبان خود برود و بگوید به من رتبه بده و این کار را هر روز انجام دهد، عاقبت چه می شود؟ گروهبان عصبانی شده و امکان دارد سرباز را اخراج کند.

ایجاد لینک‌های بیش از حد به وبسایت با هدف افزایش اعتبار و رتبه آن. این روش در حقیقت تلاش برای تقلیل اهمیت و کیفیت لینک‌هاست و می‌تواند به جریمه و شروع کاهش رتبه وبسایت منجر شود.

استفاده از محتوای تکراری

محتوای تکراری بخشی از سئو کلاه سیاه

گاهی اتفاق افتاده که مغازه داری اسم مغازه خود را از روی نام مغازه دیگری انتخاب کرده و دقیقا همان محصولات را به مردم ارائه میدهد، این کار در واقع کپی برداری و خرابکاری به شما میرود که توسط مسئولان بازار به شدت مورد تنبیه و مجازات قرار خواهد گرفت.

گوگل همان مسئول بازار است، در واقع هر مغازه ای باید محصولات مختص خودش را ارائه دهد و اسم دیگران از اسم دیگران برای جذب مشتری استفاده نکند، در محتوا نویسی نیز چنین قانونی وجود دارد، هر وب سایتی باید موضوعات و اطلاعاتی ارائه دهد که توسط دیگران ارائه نشده باشد زیرا این کار کپی محسوب می شود و گوگل به شدت باهاش مخالف است.

این روش باعث کاهش اعتبار وبسایت و تشویق موتورهای جستجو به نادیده گرفتن آن می‌شود.

مخفی کردن محتوا

فریب دادن گوگل؟؟؟ هرگز سعی نکنید گوگل و قوانینش را دور بزنید به دلیل اینکه هوش گوگل از هوش انسان هم بالاتر است. برخی از افراد تلاش میکنند تا محتواهای بی کیفیت خود را نزد گوگل ارزشمند نشان دهند، آیا مغازه داری که اجناس بی کیفیت داشته باشد، میتواند توجه مشتریان به خود جلب کند؟

استفاده از روش‌هایی که موتورهای جستجو را به خواندن و فهمیدن محتوای مخفی و بدون ارزش وبسایت وادار می‌کند. این روش می‌تواند منجر به حذف وبسایت از نتایج جستجو شود.

حتما بخوانید: رپورتاژ چیست و چه تأثیری بر سئو دارد؟

ضررهای سئوی کلاه سیاه + مجازات

استفاده از سئوی کلاه سیاه می‌تواند عواقب و ضررهای جدی برای سئو وبسایت داشته باشد از جمله مجازات موتورهای جستجو، خسارت به رتبه بندی سایت و افت اعتماد مخاطبان شود که در نهایت همه آنها مساوی است به ضرب صفر کردن زحمات چندساله مدیر وبسایت.

یکی از مجازات های بد گوگل، کاهش رتبه سایت است که تاثیر بسیار بدی در کاهش ترافیک سایت و فروش سایت دارد. اگر سایتی در لیست نتایج گوگل قرار نگیرد، چگونه میتواند مخاطبان را وارد سایت خود کرده و محصول بفروشد؟

سئو کلاه سیاه که با رنگ سیاه روی چوب نوشته شده است

موتورهای جستجو، روش‌های کلاه سیاه را تشخیص می‌دهند و با اعمال تنبیه هایی از جمله کاهش رتبه یا حتی حذف کامل وب سایت از نتایج جستجو، به آن‌ها پاسخ می‌دهند.

استفاده از روش‌های کلاه سیاه ممکن است در کوتاه مدت به بهبود رتبه وبسایت منجر شود، اما در طولانی مدت باعث کاهش رتبه و همچنین حذف وبسایت از نتایج جستجو می‌شود.

استفاده از تکنیک‌های کلاه سیاه موجب کاهش اعتماد مخاطبان به وبسایت می‌شود. این امر می‌تواند منجر به افت ترافیک و کسب و کار وبسایت شود. اگر مخاطبان به وبسایت شما اعتماد نداشته باشند، هرگز از شما خرید نمی کنند در ضمن وقتی گوگل متوجه می شود که مخاطبان از وبسایت شما خرید نکرده و بیرون می شوند، رتبه شما را از نتایج بالا پایین‌تر و پایین‌تر می آورد.

در واقع، استفاده از سئوی کلاه سیاه ممکن است در کوتاه مدت بهبود رتبه وبسایت را نشان دهد، اما در طولانی مدت می‌تواند به کاهش رتبه و حتی حذف وبسایت از نتایج جستجو منجر شود زیرا موتورهای جستجو با الگوریتم‌های پیشرفته و تحلیل محتوا، قادر به تشخیص روش‌های کلاه سیاه در سئو هستند و با اعمال تنبیهات و جریمه‌ها به آن‌ها پاسخ می‌دهند.

بنابراین با استفاده از روش‌های سئوی کلاه سفید، ایجاد محتوای ارزشمند و منحصر به فرد و رعایت قوانین موتورهای جستجو، می‌توانیم به رتبه برتر در نتایج جستجو دست یابیم.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
هادی امیری

هادی امیری

از کودکی علاقه خاصی به تکنولوژی و پیشرفت های علم داشتم و همین علاقه باعث شد سالها در حوزه تکنولوژی تحقیق کنم و در نتیجه به یک طراح سایت و مشاور کسب کار های آنلاین تبدیل شدم و این در حالیه که در حوزه های دیگه هم به صورت مستمر فعالیت دارم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط

کسب درآمد از محتوا نویسی

درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از