چگونه برای مقالات سایت عنوان جذاب انتخاب کنیم؟

عنوان مقاله سایت در کامپیوتر

عنوان مقاله یکی از مهمترین و در واقع سخت‌ترین بخش های مقاله نویسی است، زیرا انتخاب عنوان جذاب خیلی مهمتر از متن جذاب است، در اصل انتخاب عنوان جذاب تا حدود 20 درصد کار سئوی متن شما را نیز پیش می برد، به این معنی که گوگل عاشق مقالاتی است که عنوان پر جستجویی دارند.

اگر مقالات وبسایت های بزرگ را مطالعه کنید، متوجه میشوید که معمولا عنوان باعث جذب کاربر می شود، هرچه به عنوان مقاله خود اهمیت بیشتری بدهید، میتوانید مخاطب بیشتری جذب کنید، حتی ذهن شما به طوری فعال می شود که می توانید بر اساس عنوان جذاب خود، متن جذابی هم بنویسید اما اگر عنوان شما جذاب نباشد، متن کلی مقاله نیز گیرایی نخواهد داشت. اگر میخواهید نحوه انتخاب عنوان مقاله را یاد بگیرید، با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

اهمیت انتخاب عنوان جذاب برای مقالات سایت

بگذارید قبل از اینکه به توضیحات بیشتر راجب اهمیت عنوان مقاله بپردازیم، به یک مثال ساده ای درباره این موضوع اشاره کنیم.

اهمیت انتخاب عنوان جذاب را زمانی متوجه شدم که چندسال قبل از یک بازارهای قدیمی دیدن می کردم، در آن بازار قدیمی مردم انواع و اقسام کالاها می فروختند و همه چیز جالب بود اما آنچه نظر من را از همه بیشتر به خود جلب کرد و مرا وادار کرد پول خرج کنم، چای فروشی عمو حسن بود، این پیرمرد زرنگ یک بنر کوچکی در مغازه خود نصب کرده بود که عنوانش چنین نوشته شده بود “یه چایی هم از دست عمو حسن بنوشید”

این عنوان برای من خیلی جذاب بود که در چنین بازار سنتی، پیرمردی با چنین مهارت بالایی عنوان تبلیغاتی جذاب نوشته است، با خودم گفتم من باید چایی عمو حسن را امتحان کنم، رفتم داخل مغازه عمو حسن که دیدم ده ها مشتری نشسته اند و با اشتیاق چای سفارش می دهند و از حال و هوای چایخانه عمو حسن لذت می برند…

عنوان مقاله جذاب روی مجله

از موضوع دور نشویم، اگر به داستان عمو حسن توجه کرده باشید، او با استفاده از یک عنوان جذاب توانست مرا به سمت چایخانه خود جذب کند. یک عنوان در عین سادگی خود میتواند فوق العاده جذاب باشد، علاوه بر آن یک عنوان ساده جذاب به تنهایی خود برابر است با یک متن تبلیغاتی هزار کلمه ای! میگویید چگونه؟

شما تصور کنید من در آن بازار بزرگ که این همه زرق و برق داشت و همه چیز جذاب بود، هیچ چیزی مرا ترغیب نکرد تا پول خرج کنم اما عمو حسن با یک جمله ساده باعث شد من و ده ها نفر دیگر وارد مغازه اش شده و چایی بخریم.

توجه داشته باشید، وبسایت شما نیز همان چایخانه شماست، برای آن مقالات جذابی تهیه کنید، برای مقالات خود هم عنوان های جذابی تهیه کنید تا مشتری با دیدن عنوان شما، مجبور شود وارد وبسایت شما شده و محصولات شما را خریداری کنند.

خب حالا سوال اصلی اینجاست که چگونه میتوانیم یک عنوان مقاله جذابی تهیه کنیم؟ ما در ادامه  قوانین و موضوعات اساسی مورد نیاز برای نوشتن عنوان مقاله جذاب را بیان کرده ایم، موضوعات را با دقت مطالعه کرده و از آنها استفاده کنید.

تماشا کنید: چقدر زمان میبرد تا به درآمد آنلاین برسم

لیست مقاله جذاب

5 تکنیک جذاب برای انتخاب عنوان مقاله

توجه داشته باشید که در فضای اینترنت تکنیک های بسیاری وجود دارد، حتی صدها کتاب تبلیغ نویسی وجود دارد که هزاران تکنیک برای انتخاب عنوان مقاله به شما آموزش می دهد. ما در اینجا پنج تکنیک مهم و اساسی را از لابلای کتابها و موضوعات مختلف انتخاب کرده و به شما تشریح داده ایم.

شناخت مخاطبان هدف

ما همیشه روی شناخت مخاطب تأکید میکنیم، به دلیل اینکه شناخت مخاطبان شاه کلید است، شما با شاه کلید می توانید هر نوع دروازه ای را باز کنید، دقیقا با شناخت مخاطبان هدف قادر می شوید بهترین محتوا را تولید کنید، حتی می‌توانید بهترین متن های تبلیغاتی را بنویسید.

برای انتخاب یک عنوان جذاب، لازم است ابتدا با مخاطبان هدف خود آشنا شوید. باید بفهمید که مخاطبان شما چه نیازها، علایق و مشکلاتی دارند. با شناخت دقیق مخاطبان هدف، می‌توانید یک عنوان جذاب و متناسب با نیازهای آن‌ها انتخاب کنید.

چگونه مخاطبان خود را بشناسیم؟ شما در چه حوزه ای فعالیت می کنید؟ حوزه فروش کتاب؟ حالا فکر کنید که بیشتر چه افرادی کتاب می خوانند و کدام نوع کتاب ها علاقه‌مندان زیادی دارد. با پاسخ دادن به این سوالات می توانید به راحتی عنوان های جذابی تولید کنید.

استفاده از عناصر تحریک‌کننده در عنوان

اگر میخواهید لیست مخاطبان شما طولانی‌تر شود و فروش خوبی داشته باشید، باید زرنگ باشید به این معنی که با استفاده از تکنیک های روانشناسی، ذهن مخاطبان خود را بخوانید، چگونه؟ فکر کنید مردم با چه کلماتی تحریک می شوند. اگر باز هم ذهن شما کار نمی کند، یکبار سری به بازار بزنید و ببینید مغازه‌داران و سوپر‌مارکت های پر فروش چگونه مشتری را جذب میکنند، این طور شما به خوبی می توانید نقطه ضعف مخاطبان را پیدا کرده و بر اساس آن عنوان جذاب تولید کنید.

یک عنوان جذاب باید بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. برای این منظور، می‌توانید از عناصر تحریک‌کننده مانند سؤالات مشوق، عبارات فریبکار، عنوان‌های جذاب و تعداد محدودی از کلمات پرکاربرد استفاده کنید.

انتقال ارزش و محتوا در عنوان

انتقال ارزش از طریق عنوان مقاله

عنوان شما باید انتقال دهنده ارزش محتوا به مخاطب باشد، عنوان عمو حسن را به خاطر دارید؟ او با عنوان خود به مشتری می گوید که چای بسیار خوش‌مزه و خوش طعمی دارد. مخاطبان وقتی عنوان او را می خوانند، لذت چای نوشیدن در آن چایخانه را تصور میکنند. این دقیقا همان ارزشی است که عنوان به مخاطب انتقال می دهد.

عنوان مقاله باید بتواند ارزش و محتوای مطلب را به خواننده منتقل کند. در انتخاب عنوان، باید به مخاطبان نشان دهید که مطلبی کاربردی، جدید و با ارزش را در اختیار خواهند داشت. عنوان باید با کمک عناصر جذابیت و جذب توجه، اطلاعات مهم مقاله را به صورت خلاصه منتقل کند.

استفاده از عنوان‌های موشکافانه

موشکاف باشید، به نکات ظریف توجه کنید و آنها را در عنوان خود بنویسید، زیرا نکات موشکافانه باعث می شود تعداد مشتریان شما افزایش می یابد. اصل این موضوع این است که بسیاری از مخاطبان موضوعات عمومی را جستجو می کنند یعنی شما اکثر مخاطبان را با این موضوعات جذب می کنید اما یک عده ای از افراد به دنبال موضوعات جزئی می گردند، وقتی شما نکات موشکافی را در عنوان خود مینویسید، گروه مخاطبان جزئی طلب را نیز جذب وبسایت خود می کنید.

استفاده از عنوان‌های موشکافانه می‌تواند به شما کمک کند تا توجه بیشتری را به خود جلب کنید. عنوان‌هایی که به طور مستقیم به مشکل یا نیاز مخاطبان اشاره می‌کنند و راه‌حلی را در پیشنهاد دارند، معمولاً جذابیت بیشتری دارند.

ترکیب تکنیک‌های عنوان‌گذاری

برای انتخاب عنوان جذاب، می‌توانید از ترکیب تکنیک‌های مختلف عنوان‌گذاری استفاده کنید. مثلاً می‌توانید از تکنیک سؤال مشوق، تکنیک فراخوانی عاطفی، تکنیک تحریک کننده و … استفاده کنید تا عنوانی متنوع و جذاب ایجاد کنید.

یک سری تکنیک های عنوان گذاری خوبی نیز در فضای اینترنت وجود دارد که به شما به خوبی آموزش می دهد که چگونه یک عنوان جذابی طرح کنید و با نوشتن یک عنوان جذاب کلی مخاطب جذب کنید.

اثرگذاری زبان و استفاده از احساسات

عنوان و مقاله باید روح داشته باشد، وقتی شما مقاله ای می نویسید سعی کنید با تمام احساسات خود بنویسید، علاوه بر آن عنوان شما باید شامل کلمات احساسی باشد زیرا بسیاری از مردم با دیدن موضوعات احساسی، تحریک شده و روی موضوع کلیک می کند.

استفاده از زبان زیبا و قوی می‌تواند عنوان را بیشتر جذاب کند. همچنین، استفاده از احساسات و اشاره به مشکلات و نیازهای احتمالی مخاطبان می‌تواند تأثیر بسزایی در جلب توجه آن‌ها داشته باشد.

ما در زیر به شما چند نمونه کوچک از عنوان های جذاب بیان لیست کرده ایم تا با دیدن آنها یک به ذهن شما ایده بدهد.

حتما بخوانید: تقویم محتوا چیست و چگونه تقویم محتوا طراحی کنیم؟

استفاده از احساسات در عنوان مقاله

نمونه‌های عناوین جذاب

  1. “راهنمای کامل برای انتخاب عنوان جذاب برای مقالات سایت”
  2. “چگونه با عنوان منحصربه‌فردتان به بالاترین رتبه در نتایج جستجو برسید؟”
  3. “عنوان‌های جذابی برای مقالات سایت که به سرعت تعداد بازدیدها را افزایش می‌دهند”
  4. “راز عنوان‌هایی که باعث می‌شوند کاربران شما را دنبال کنند”
  5. “نکات حرفه‌ای برای انتخاب عنوان جذاب در مقالات سایتتان”

نتیجه‌گیری

انتخاب عنوان جذاب برای مقالات سایت یکی از مؤلفه‌های مهم در جذب مخاطبان و افزایش تعداد بازدیدها است. با استفاده از ترکیب تکنیک‌های مختلف عنوان‌گذاری، توجه به عناصر SEO، استفاده از عناصر تحریک‌کننده و ترجیحاً ایجاد ارتباط با مشکلات و نیازهای مخاطبان، می‌توانید عنوان‌های جذاب و مؤثری را برای مقالات خود انتخاب کنید.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
هادی امیری

هادی امیری

از کودکی علاقه خاصی به تکنولوژی و پیشرفت های علم داشتم و همین علاقه باعث شد سالها در حوزه تکنولوژی تحقیق کنم و در نتیجه به یک طراح سایت و مشاور کسب کار های آنلاین تبدیل شدم و این در حالیه که در حوزه های دیگه هم به صورت مستمر فعالیت دارم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط

کسب درآمد از محتوا نویسی

درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از