روانشناسی فروش چیست؟ چگونه از طریق فروش ثروتمند شویم؟

روانشناسی فروش چیست؟

روانشناسی فروش، یعنی یک فروشنده با استفاده از یکسری تکنیک خاص محصول خود را بفروشد به این منظور که بتواند درصد فروش خود را به اوج برساند  ما در این مقاله به شما مفهوم کلی روانشناسی فروش را توضیح خواهیم داد و یک سری تکنیک های روانشناسی را بیان میکنیم که با استفاده از این اطلاعات فروش خود را افزایش دهید. ما مطمئنیم که شما بعد از مطالعه این مقاله به دانش طلایی فروش و روانشناسی فروش دست پیدا خواهید کرد .

روانشناسی فروش چیست؟

روانشناسی فروش شامل یک سری تکنیک های روانشناسی می شود که نقش مهمی در افزایش فروش محصولات دارد.

بگذارید موضوع را کمی مو شکافی کنیم، یک اصل مهمی که خیلی از فروشنده ها آن را در نظر ندارند این است که در فروش ، ما به مشتری محصول خود را نمی فروشیم بلکه ما احساساتی که نسبت به ان محصول میگیرند را به آن ها می فروشیم.

فروشنده ای که با استفاده از تکنیک های روانشناسی به فروش محصولات خود می پردازد

هفت تکنیک رابرت چالدینی برای فروش فوق العاده

رابرت چالدینی Robert Cialdiniمعتقد است که در فروش تکنیک های زیادی وجود دارد اما تمامی این تکنیک ها بر 7 تکنیک پایه ای و اساسی ختم می شود .

1 . عمل متقابل در روانشناسی فروش

در نظر بگیرید که شما یک شب دوست خود را به خوردن شام در یکی از مجلل ترین رستوران های شهر دعوت می کنید این عمل شما باعث می شود که دوست شما برای اینکه محبت شما را جبران کند و زیر دین شما نباشد ، می خواهد به یک طریقی این لطف شما را جبران کند . عمل متقابل یک نکته ای است که در تمام جنبه های ارتباطی بین مردم یافت می شود.

2 . تعهد و یک پارچگی در روانشناسی فروش

انسان ها همیشه دوست دارند که بر عقاید خود پایبند بمانند و برایشان سخت است که بخواهند فکر و عقیده خود را تغییر دهند این موضوع در سنین بالا صدق بالا تری دارد و به وضوح قابل مشاهده می باشد به عنوان مثال اگر شما به پدر خود بگویید که فلان کاری را که انجام می دهد اشتباه بوده با قاطعیت تمام به شما می گوید که شما دارید اشتباه میکنید و کاملا حق با او بوده . حالا شما میتوانید از این موضوع در فروش استفاده کرده و با پیدا کردن عقیده مشتری خود ، فروش مکرر یک محصول را به او پیشنهاد کنید

3 . علاقه مندی در روانشناسی فروش

خیلی از شرکت های بزرگ برای فروش محصولات خود از چهره های معروف سینما و خوانندگان استفاده می کنند تا آن محصول را نزد مردم جذاب بنظر رسانند . با این کار حسی که مردم نسبت به آن محصول می گیرند مثبت می شود و باعث می شود مشتری فکر کند که این محصول ، محصولی با هدف بهبود سطح رفاهی یا تفریحی برایشان خواهد بود

4 . قدرت و اعتبار در روانشناسی فروش

همه ی ما دوست داریم که محصولی را که توسط کارشناس و کسی که در آن کار تبحر دارد ، بخریم . به قول معروف کار را به دست کاردانش بسپار . به همین دلیل همیشه ما در کار و بیزینس خود باید اعتبار و کیفیت محصول خود را بالا ببریم و به مشتریان خود ثابت کنیم که دارند از کسی آن محصول را میخرند که در آن زمینه پیشرو بوده و حرف اول را میزنند .

5 . کمیابی در روانشناسی فروش

جهانی که ما امروزه در آن زندگی میکنیم جهانی است که تغییرات در آن به سرعت رخ میدهد و همیشه برگ برنده دست کسی بوده که چیزی که ارائه میدهد خاص و جدید باشد . به عنوان مثال استیو جابز سازنده و مخترع شرکت اپل با ارائه اولین سیستم عامل ویندوز ( مکینتاژ ) توانست محصولی خاص و کمیابی را به جهان تکنولوژی ارائه دهد .

کامپیوتری که افزایش میزان فروش محصولات سایت را نشان میدهد

6 . تایید اجتماعی در روانشناسی فروش

حتما متوجه شده اید مردم دوست دارند در جهتی که باد می وزد با جماعت حرکت کنند و مثال آن میتوان به خرید هایی که در سایت های انلاین انجام می شود اشاره کرد . در سایت های انلاین وقتی شما میخواهید یک خرید انجام بدهید حتما به قسمت نظرات و دیدگاه ها مراجعه میکنید تا بدانید محصولی که خریداری می کنید آیا مورد تایید بقیه بوده یا نه!!! و شرکت های فروش همیشه از این طرفند روانشناسی فروش استفاده می کنند تا نظر بقیه مشتریان را به خود جلب کنند .

7 . یگانگی در روانشناسی فروش

یک مثال بارزی که میتوان در این مورد اشاره کرد این است که شرکت های بزرگ برای جلب توجه مشتری های خود تبلیغاتی درست میکند که در آن جمعیت زیادی درحال استفاده از یک برند هستند مثل تبلیغات برند مک دونالد که در تبلیغات اخیر خود از این طرفند روانشناسی فروش استفاده کرد و افزایش فروش چشمگیری را تجربه کرد .

 

بیشتر بدانید: قیف فروش چیست؟

خلاصه کلام این است که همیشه در فروش از مدارک و استدلالات قوی استفاده کنید، مخاطبان را بشناسید زیرا اکثر مردم به محصولات شما نیاز دارند اما گاهاً احساس خرید نمی کنند، گاهی وقت ها اعتماد نمی کنند و بسیاری وقت ها هم به چنین محصولی فکر نمی کنند بلکه این شما هستید که در آنها احساس خرید را ایجاد می کنید. شما باید بتوانید به گوش مشتری برسانید که” من چنین محصولی دارم، تو به محصول من نیاز داری، بیا تا این محصول را به تو بفروشم و مشکلت را برطرف کنم”

دیگر فاکتور های مهم در روانشناسی فروش

نیازهای مشتریان خود را باید بشناسید، چگونه؟ شما تصور کنید که کتاب آموزش زبان انگلیسی می فروشید، به نظر شما چه کسی نیاز به آموزش کتاب زبان انگلیسی دارد؟ اکثراً چه گروه سنی با چه ویژگی هایی علاقمند یادگیری زبان هستند؟ و باچه هدفی این کتاب را خریداری می کنند ؟ دانش جویان برای چه این مهارت را میخواهند یاد بگیرند ؟

پاسخ :

برای اینکه بتوانند از آن در ایجاد روابط، استخدام شدن در شغل های بالا، دریافت بورسیه های تحصیلی در کشورهای پیشرفته، یادگیری علوم جدید و امور روزمره استفاده کنند. پس شما میدانید که دانش جویان نیاز دارند تا زبان انگلیسی را در کمترین مدت و کمترین هزینه، به بهترین شکل یاد بگیرند، بنابراین تبلیغ کتاب شما باید حتما شامل کلماتی چون”کمترین هزینه”زودترین فرصت”بالاترین کیفیت” وغیره باشد تا توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

عکس مشتری که با استفاده از تکنیک های فروش محصولی را خریداری میکند

حتما بخوانید: سفر مشتری چیست؟

نتیجه‌گیری

روانشناسی فروش با بررسی رفتار و روانشناسی مشتریان، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های فروش خود را بهبود بخشید. با درک نیازهای مشتریان، برقراری ارتباطات موثر و استفاده از راهکارهای مدرن، شما می‌توانید به طور موثری از طریق فروش به ثروت دست یابید. امیدوارم مطالعه این مقاله به شما در یادگیری تکنیک های فروش و افزایش دانش فروش کمک کند و بتوانید با استفاده از این اطلاعات کسب و کار خود را به خوبی رشد دهید.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

لینک های پیشنهادی از سراسر وب

خرید انواع قهوه

موفقیت و روانشناسی

محبوبترین

هادی امیری

هادی امیری

از کودکی علاقه خاصی به تکنولوژی و پیشرفت های علم داشتم و همین علاقه باعث شد سالها در حوزه تکنولوژی تحقیق کنم و در نتیجه به یک طراح سایت و مشاور کسب کار های آنلاین تبدیل شدم و این در حالیه که در حوزه های دیگه هم به صورت مستمر فعالیت دارم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط