درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از آن هستند.

احتمالا شما هم محتوا نویسانی را می شناسید که در خانه نشسته و به راحتی کسب درآمد میکنند. آنها از کار خود لذت می برند زیرا در فضای آرام نشسته و با استفاده از نوک انگشتان خود درآمد کسب می کنند. آیا تا به حال به فکر درآمدزایی از محتوا نویسی در سطوح مختلف بوده‌اید؟ در واقع تمام محتوا نویسان به یک اندازه مشخصی درآمد ندارند، بلکه با توجه به سطح مهارت هر فرد متفاوت است. محتوا نیسان مبتدی تا محتوا نویسان متوسط و حرفه ای فرق دارند و میزان درآمد آنها نیز با توجه به نوع محتوایی که تولید میکنند متفاوت است.

اگر به دنبال این هستید که میزان درآمد محتوا نویسان را در سطوح مختلف بدانید، با ما تا آخر این مقاله همراه باشید. ما در این مقاله به بررسی میزان درآمد محتوا نویسان در سطوح مختلف می‌پردازیم. از سطوح مبتدی تا حرفه‌ای، در اینجا با ما همراه باشید تا در این حوزه بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

۱. سطح مبتدی

درآمد محتوا نویسان در سطح مبتدی

کسب درآمد از محتوا نویسی در سطح مبتدی بسیار متفاوت‌‌تر از سطوح دیگر است. محتوا نویسان مبتدی معمولاً درآمد بالایی ندارند و سطح توانایی نویسندگی آنها نیز بالا نیست و محتوا معمولی می نویسند. این محتوا نویسان معمولاً با  قوانین سئو آشنایی کامل ندارند.

محتوا نویس

در این سطح، شما به عنوان یک محتوا نویس مبتدی شروع به کسب تجربه در محتوا نویسی می‌کنید. در این مرحله معمولاً به شکل فردی کار می‌کنید و محتوا هایی را برای وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها ارائه می‌دهید. از آنجایی که تجربه شما در این مرحله کم است، معمولاً درآمد شما نیز نسبتاً کمتر است. در این سطح، درآمد شما به میزان ساعت کار شما بستگی دارد و میانگین درآمد حدود ۱۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر ساعت کار می‌تواند باشد.

به خاطر داشته باشید که میزان درآمد های ذکر شده در این مقاله ثابت نیست و هر محتوا نویس قیمت مشخصی برای کار خود تعیین میکند اما سطح محتوا نویسی در هر فردی با دیگری متفاوت است زیرا ممکن شما با فردی مواجه شوید.

 ویراستار

در سطح ویراستاری شما به عنوان یک محتوا نویس حرفه میتوانید متن را ویرایش کنید. در این سطح شما با قواعد محتوا نویسی و تولید محتوای وب سایت آشنایی دارید. به طور معمول، ویراستاران محتواهای دیگران را بررسی و اصلاح می‌کنند و مطمئن می‌شوند که آنها از لحاظ گرامری و املایی درست هستند. درآمد شما در این سطح معمولاً بیشتر از سطح محتوا نویس است و می‌تواند در حدود ۲۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر ساعت کار درآمد داشته باشد.

حتما مطالعه کنید: تولید محتوا چیست؟

۲. سطح متوسط

کسب درآمد از محتوا نویسی در سطح متوسط

سطح دوم محتوا نویسی در واقع سطح متوسط است که شامل دو بخش مدیر محتوا و کارشناس محتوا می شود. محتوا نویسی در این مرحله اطلاعات بیشتری نسبت به مراحل دیگر دارد و میزان درآمد این محتوا نویسان خیلی بیشتر از محتوا نویسان مبتدی است.

مدیر محتوا

در این سطح، نقش شما به عنوان یک مدیر محتوا برجسته می‌شود. شما مسئولیت تولید محتواهای با کیفیت بالا را دارید و از تیمی از نویسندگان و ویراستاران که در زیر دست شما هستند، سرپرستی می‌کنید. درآمد شما در این سطح به میزان پروژه‌هایی که در دست مدیریت شماست، بستگی دارد. معمولاً میزان درآمد در این سطح حدود ۳۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر ساعت کار است.

مدیران محتوا معمولاً چند نفر محتوا نویس را مدیریت میکنند، آنها در اصل مهارت محتوا نویسی حرفه ای دارند و میتوانند تمام کم و کاستی ها محتوا را شناسایی کرده و اصلاح کنند.

کارشناس محتوا

در این سطح، تخصص خود را به عنوان یک کارشناس محتوا به کار می‌گیرید. شما توانایی تحقیق و تولید محتواهای استراتژیک را دارید و می‌توانید برنامه‌های محتوایی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها طراحی کنید. درآمد شما در این سطح معمولاً حدود ۴۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر ساعت کار است.

کارشناسان محتوا نقش مهمی در افزایش درآمد وبسایت ها دارند زیرا کارشناسان محتوا مهارت بسیار بالایی در محتوا نویسی دارند، آنها با معمولاً متن هایی می نویسند که از لحاظ سئو کامل است و در سطح گوگل به سرعت در نتایج اولیه گوگل ظاهر می شود.

۳. سطح حرفه‌ای

کسب درآمد از محتوا نویسی در سطح حرفه ای

محتوا نویسان حرفه ای معمولا با تمام اصول سئو محتوا و محتوا نویسی آشنایی دارند و می توانند محتوایی بنویسند که توسط ربات های گوگل ایندکس شده و در نتایج اولیه گوگل ظاهر شود. کسب درآمد از محتوا نویسی در سطح حرفه ای نیز از دو منبع رهبیت محتوا و مشاوره محتوا بدست می آید.

رهبر محتوا

در این سطح، به عنوان رهبر محتوا، شما توانایی رهبری یک تیم بزرگ از نویسندگان و متخصصان محتوا را دارید. شما برنامه‌های محتوایی را طراحی و اجرا می‌کنید و مسئولیت ارتقاء استراتژی محتوایی سازمان را بر عهده دارید. درآمد شما در این سطح می‌تواند حدود ۵۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر ساعت کار باشد.

این نوع محتوا نویسی معمولاً در شرکت های بزرگی است که دارای یک یا چندین تیم بزرگ نویسنده می باشند و نیاز به مدیریت و رهبری این تیم ها است. معمولا این وبسایت ها ماهانه هزاران مشتری می باشند و چندین میلیارد درآمد می کنند.

مشاور محتوا

در این سطح، به عنوان یک مشاور محتوا، شما به سازمان‌ها و کسب و کارها کمک می‌کنید تا استراتژی محتوایی خود را بهبود ببخشند. شما تجربه و تخصص خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید و آنها را در بهترین راهکارها و روش‌ها هدایت می‌کنید. درآمد شما در این سطح معمولاً حدود ۶۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر ساعت کار است.

مشاوران محتوا معمولا به صورت فریلنسری کار میکنند و درآمد بسیار بالایی دارند. شرکت ها و وبسایت های بزرگ برای اینکه بتوانند برنامه محتوا نویسی خود را منظم کنند، از مشاوران محتوا دعوت میکنند تا برای آنها استراتژی  محتوا تهیه کنند.

بیشتر بدانید: تولید محتوای سایت فروشگاهی


پرسش‌های متداول

کسب درآمد از محتوا نویسی با تهیه کردن استراتژی محتوا

 آیا میزان درآمد در هر سطحی ثابت است؟

خیر، میزان درآمد در هر سطح به تجربه، تخصص، و توانایی شخص در تولید محتوا بستگی دارد. کسب درآمد از تبلیغ نویسی در ایران نسبت به کشورهای دیگر کمتر است.

آیا میزان درآمد محتوا نویسان در ایران با سایر کشورها متفاوت است؟

بله، میزان درآمد محتوا نویسان در هر کشوری به شرایط بازار کار و قدرت خرید مردم آن کشور بستگی دارد. سطح درآمد و کاریابی در کشور ایران نیز نسبتاً خوب است اما قطعا این میزان درآمد در کشورهای دیگر به مراتب بیشتر راست.

آیا میزان درآمد محتوا نویسان در سال‌های اخیر افزایش یافته است؟

بله، با افزایش روند استفاده از اینترنت و نیاز روزافزون به محتوا، میزان درآمد محتوا نویسان نیز افزایش یافته است، زیرا امروزه نیاز به محتوا نویسی به شدت افزایش یافته است.

آیا درآمد محتوا نویسان به تعداد ساعات کار بستگی دارد؟

بله، درآمد محتوا نویسان به میزان ساعات کار آنها بستگی دارد. هرچه بیشتر کار کنید، درآمدتان نیز بیشتر خواهد بود، اما معمولا محتوا نویسان روزانه 7 تا 8 ساعت کا می کنند.

چگونه می‌توانم در سطوح مختلف محتوا نویسی مهارت‌هایم را بهبود دهم؟

برای کسب درآمد از محتوا نویسی و بهبود مهارت های خود، می‌توانید به دوره‌ها و آموزش‌های آنلاین مرتبط با این حوزه مراجعه کنید و تجربه خود را با تولید محتواهای متنوع افزایش دهید. همچنین، ما مقاله کاملی راجب تولید محتوا نوشتیم، با مطالعه آن می توانید اطلاعات خود را راجب تولید محتوا کامل کنید

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
هادی امیری

هادی امیری

از کودکی علاقه خاصی به تکنولوژی و پیشرفت های علم داشتم و همین علاقه باعث شد سالها در حوزه تکنولوژی تحقیق کنم و در نتیجه به یک طراح سایت و مشاور کسب کار های آنلاین تبدیل شدم و این در حالیه که در حوزه های دیگه هم به صورت مستمر فعالیت دارم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط

کسب درآمد از محتوا نویسی

درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از