با این 10 تکنیک فروش خود را تا سه برابر افزایش دهید!

تکنیک های فروش

تکنیک‌های فروش به عنوان ابزاری برای افزایش هر چه بیشتر درآمد، به افراد کمک می‌کنن تا در روند تبدیل مخاطب به مشتری، مسیر درستی رو طی کنن. همونطور که می‌دونین، در حال حاضر یکی از بحث‌های پررنگ در زمینه درآمد زایی، مربوط به بحث افزایش هر چه بیشتر مشتریان در زمینه‌های فروش هست.

در چنین شرایطی قطعا رقبای متنوعی برای هر صنف فروش مطرح خواهد بود. از این رو راهکارهایی در قالب تکنیک های فروش روی کار اومدن تا با تعریف راه‌های فروش، به افراد در این رقابت کمک کنن. از این رو هدف ما در ادامه این محتوا در خصوص ارائه توضیحات بیشتر نسبت به تکنیک‌های فروش خواهد بود.

تکنیک های فروشی که همیشه جواب میدهد.

امروزه روش های زیادی وجود داره که شما میتونین محصولات خودتونو بفروشید و کلی مشتری جذب کنین. البته تکنیک های زیادی وجود داره که تبلیغ نویسان، وب سایت ها و افراد در شبکه های اجتماعی به شما روش ها و تکنیک های مختلفی پیشنهاد میدن اما هر تکنیکی نتیجه نمی ده. ما در ادامه این مقاله چند روش خاصی را بیان کرده ایم که به خوبی پاسخ میده.

کسب شناخت

شاید در وهله اول عبارت کسب شناخت بسیار کلی به نظر برسه! اما اگه بخوایم در زمینه خرید و فروش این عنوان رو مورد بررسی قرار بدیم، باید گفت که به منظور افزایش مشتری، اولین و کلیدی‌ترین گام در خصوص دستیابی به شناخت هر چه بیشتر نسبت به محیط کاری و مخاطبان هدف خواهد بود. از این رو شناخت در زمینه فروش، در دسته‌های زیر قابل بررسی هست.

بیاموزید: رپورتاژ چیست و چه تأثیری بر سئو دارد؟

شناخت بستر فروش

به منظور تعریف تکنیک‌های فروش، برخی فاکتورها مطرح می‌شن که می‌تونن طی مسیر در جذب مشتریان موثر واقع بشن. از جمله این فاکتورها می‌شه به شناخت نسبت به حوزه کسب و کار اشاره کرد. کسب و کارهای مختلفی که در زمینه فروش تعریف می‌شن، با توجه به بستری که دارن مخاطبان خاص خودشون رو پیدا می‌کنن. به طوری که در حال حاضر فروش می‌تونه به شیوه‌های مختلف آنلاین و حضوری تقسیم بشه که در ادامه هر یک از این شیوه‌ها به طور کلی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

فروش حضوری با تکنیک های جدید

فروش حضوری

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های فروش که از گذشته تا کنون مطرح بوده، مربوط به فروش حضوری هست که با تعریف مکان و زمان، محدودیت‌هایی پیدا می‌کنه. در واقع افراد طی راه‌اندازی یک کسب و کار مشتری محور، در اولین نگاه، فروش حضوری رو در چشم‌انداز خودشون می‌بینن. در این زمینه تکنیک‌های فروش می‌تونه در شرایط خاصی بررسی بشه. از این رو لازم هست به منظور جلب توجه مخاطبان، نسبت به محیط فروش و فروشندگان توجه داشته باشین.

رفتار درست و صمیمانه از جمله تکنیک‌هایی هست که هر فروشنده‌ای نسبت به اون آگاهی داره. با این حال به منظور خلاقیت در فروش، می‌تونین با تکنیک‌های روانشناسی مخاطب آشنایی پیدا کنین. به گونه‌ای که با تحلیل درست افراد، رفتار مطابق با خواسته اون‌ها رو داشته باشین و به واسطه شناخت هر چه بهتر ذهن افراد، محصولات یا خدمات خودتون رو عرضه کنین. روابط اجتماعی بالا در کنار اعتماد به نفس، به شما کمک خواهد کرد تا اطمینان مشتری رو از بابت خرید محصولاتتون جلب کنین.

از طرفی هم باید به محیط فروش در راستای جلب توجه اولیه توجه داشته باشین. در واقع بسیاری از افراد با نگاه به ویترین و یا تبلیغات چاپی شما، تصمیم می‌گیرن که محصولات یا خدمات شما رو برای خرید مورد بررسی قرار بدن یا نه! از این رو در ارائه پوسترهای تبلیغاتی، چیدمان ویترین و یا طراحی کارت ویزیت، باید خلاقانه عمل کنین.

فروش آنلاین

فروش آنلاین با استفاده از تکنیک های جدید

از دیگر بسترهایی که روزبه‌روز مخاطبان بیشتری پیدا می‌کنه و به یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های فروش تبدیل شده، مربوط به فروش آنلاین هست که بیشتر به واسطه پیج‌های اینستاگرامی و سایت‌های فروش مورد هدایت قرار می‌گیرن. این سبک فروش به دلیل نامحدود بودن در خصوص زمان و مکان فروش و نیز مخاطبان اون، از جمله شیوه‌های بسیار محبوبی هست که می‌تونه خودش یک راهکار برای افزایش میزان فروش باشه.
از این رو به واسطه فروش آنلاین، مخاطبان شما محدود به شهر یا محله خاصی نمی‌شه و می‌تونه مخاطبانی از تمام نقاط کشور برای شما داشته باشه. به علاوه زمان فروش هم به خود شما بستگی پیدا می‌کنه و می‌تونین در شرایط زمانی مختلفی به مشتریان خودتون پاسخ بدین. از این رو به منظور جلب توجه مخاطبان و تبدیل اون‌ها به خریدار، لازم هست ظاهر سایت و صفحه فروشگاهی خودتون رو در اولویت قرار بدین. به طوری که با طراحی سایت، سهولت و امنیت بیشتری به کسب و کار خودتون بدین و با استفاده از طراحی UX و UI مناسب، عملکرد و جلوه سایتتون رو ارتقا بدین.

بیشتر بدانید: راهنمای جامع محتوانویسی

شناخت محصول

بحث مهم دیگه‌ای که در زمینه شناخت مطرح می‌شه، مربوط به شناخت محصول هست. در واقع شما باید به عنوان فروشنده، بازاریاب خوبی باشید. محصولی رو ارائه بدین که متقاضیان بیشتری داشته باشه. انتخاب محصول درست برای فروش از اهمیت بالایی در روند سوددهی برخورداره. در واقع محصولاتی وجود دارن که با وجود خوراکی نبودنشون، تاریخ انقضا دارن و بعد از سپری شدن یک دوره زمانی خاص، از اهمیت می‌افتن.
حالا اگه بخوایم این محصولات رو در زمینه خاصی بررسی کنیم، مثال‌های مختلفی قابل مطرح هستن. لباس‌ها نمونه بارزی از محصولاتی هستن که توی روند فروش گزیده می‌شن؛ اما باید در نظر داشته باشین که لباس‌هایی رو برای کسب و کار خودتون انتخاب کنین که محدودیت زمانی نداشته باشن. منظور از محدودیت زمانی این نیست که تنها برای فصول خاص باشن! بلکه مدل و طرح اون‌ها باید مناسب باشه. حتی همین بحث فصول هم از اهمیت بالایی توی روند شناخت محصول برخورداره‌. شما به عنوان فروشنده باید بدونین که چه محصولی در چه زمانی مورد توجه قرار می‌گیره‌.

شناخت مخاطب هدف

زنی که در حال فروش محصولات است

موضوع دیگه‌ای که حداکثر نقش ممکن رو در بحث بازاریابی و افزایش فروش داره، مربوط به کسب شناخت نسبت به مخاطب هدف هست. شاید بپرسیده منظور از مخاطب هدف چیست؟ در واقع باید گفت که محصولات مختلف بسته به خصوصیاتی که دارن می‌تونن برای افراد در گروه‌های سنی مختلف، فرهنگ‌های به خصوص، استایل‌های منحصربه‌فرد و در کل برای افراد خاص مورد استفاده قرار بگیرن. در چنین شرایطی، آشنایی با مخاطب به شما کمک می‌کنه تا مطالعات بیشتری نسبت به مسائل روانشناختی یک گروه خاص داشته باشین و در ارائه محصول یا خدمات، خلاقیت عمل بیشتری به همراه بیارین. همین موضوع خودش به عنوان یک گام بلند در راستای تعریف راه‌های افزایش فروش مطرح می‌شه.

به همین دلیل هست که امروزه بیشترین آمار فروش مربوط به کسب‌ و کارهایی هست که مخاطب سازی در اون‌ها صورت گرفته که با تعریف قشر به خصوصی به عنوان مشتری، عرضه محصولات با سهولت هر چه بیشتر به نتیجه می‌رسه. باید به این موضوع توجه داشته باشین که گاهی تعریف محدودیت در رابطه با مخاطبان، خودش می‌تونه عامل رشد هر چه بیشتر یک کسب و کار باشه. البته لازم به ذکر هست که این موضوع با توجه به افزایش هر چه بیشتر تمرکز روی یک گروه خاص، می‌تونه عاملی برای فروش هر چه بیشتر مشتریان باشه.

راه‌های افزایش فروش و جذب مشتری

با توجه به اونچه که تا اینجا در رابطه با انواع شناخت در راستای جذب مشتری مطرح شد، حال می‌توان به طور انحصاری به تعلیم راهکارها و تکنیک‌های مختلفی که برای افزایش فروش مطرح هستن، پرداخت. این راه‌ها می‌تونن مثل یک مسیر میان‌بر عمل کرده و با صرف زمان کمتر، نتایج دلخواه افراد رو حاصل کنن. از جمله مهم‌ترین راه‌های افزایش فروش، می‌توان به مواردی که در ادامه مورد بحث قرار گرفته شده، اشاره کرد.

برندینگ

از جمله راهکارهایی که می‌توان گفت در حال حاضر به پررنگ‌ترین بخش در روند فروش تبدیل شده، مربوط به برندینگ و ایجاد هویت برای یک مجموعه هست. این بحث می‌تونه در رابطه با انواع فروش حضوری و آنلاین خودنمایی کنه. به خصوص که شرایط کنونی به وجود آمده، به عنوان یک فرصت در این راستا قابل تعریف هست.
به منظور برندینگ و ایجاد یک هویت مشخص برای کسب و کار خود، می‌تونین از یک گرافیک دیزاینر کمک بیگرین. در این صورت با طراحی لوگو، ایجاد المان‌های بصری خاص، تعریف تم برای سایت و محصولات، ایجاد امضا و مواردی از این دست، می‌توان یک هویت مشخص و جداگانه برای یک کسب و کار فراهم آورد. در این صورت مخاطبان به واسطه نام و برند شما، جهت خرید مراجعه می‌کنن.

توجه داشته باشین که برند سازی می‌تونه یک فرایند حساس باشه که لازم هست توسط افراد متخصص در این زمینه صورت بگیره. در واقع علت اهمیت این موضوع، قیمت بالایی هست که برای برندینگ مطرح می‌شه. به همین دلیل بهترین کار این هست که قبل از هر چیزی با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنین تا نتایج مطلوبی به دست بیارین.

بیشتر بیاموزید در: برند چیست؟

تبلیغات

تبلیغات نقش موثری در فروش دارند

قطعا یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که در قالب راه‌های افزایش فروش مورد بحث و بررسی قرار می‌گیره، مربوط به تبلیغات درست و موثر هست تا به واسطه این دسته از تبلیغات، برند و حوزه فعالیتی شما به دیگران معرفی بشه. تبلیغات شکل‌های مختلفی داره و از گذشته تا کنون مورد توجه قرار گرفته. از جمله رایج‌ترین شیوه‌های تبلیغی، مربوط به ایجاد زنجیره نقل و انتقالات به واسطه مشتریان هست که در مواردی به طور ناخواسته رخ می‌ده. در حقیقت ارائه محصولات باکیفیت، برخورد مناسب با مشتریان، تحویل به‌ موقع، توجه به فاکتورهایی چون بسته‌بندی و مواردی از این دست، سبب می‌شه تا مخاطبان به طور زنجیره‌ای افزایش پیدا کنن.
شکل‌های دیگه‌ای که برای بحث تبلیغات مطرح می‌شه، مربوط به تبلیغ از طریق چاپ تراکت‌های تبلیغاتی، معرفی از طریق پیج‌ها و یا شکل‌های مختلف تبلیغات مجازی هست. در حالت کلی هر یک از این راهکارها می‌تونن به نحوه متفاوتی در روند معرفی و آشنایی دیگران با کسب و کار شما موثر واقع بشن.

ارائه خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش نمونه دیگه‌ای از راهکارهای موثر هستن که در روند تکنیک‌های فروش مورد بررسی قرار می‌گیرن. در واقع با توجه به اینکه شما به عنوان فروشنده، عملکرد محصول خودتون رو پس از فروش تا یک دوره زمانی خاص مورد توجه قرار می‌دین و به واسطه خدمات پس از فروش ارتباط با مشتری رو برقرار نگه می‌دارین، می‌تونین به رشد هر چه بیشتر کسب و کار خودتون کمک کنین. به گونه‌ای که حتی توی خیلی از موارد، این فعالیت می‌تونه عاملی برای تعریف مشتریان ثابت بشه. در واقع محبوبیت حوزه کاری شما به این دسته از خدمات و امکانات بستگی پیدا می‌کنه.

فروش مکمل

فروش مکمل منبع بزرگی از درآمد است

فروش مکمل که تحت عنوان کراس سلینگ (cross selling) معرفی می‌شه، مربوط به فروش اجزایی بیشتر و ارائه محصولات در قالب انواع جانبی هست. در واقع توسعه و تنوع محصولات در یک عرصه فروش، به عنوان کراس سلینگ شناخته می‌شه. برای مثال در صورتی که حوزه فروش شما به لوازم آرایشی اختصاص داره، می‌تونین با ارائه انواع محصولات مراقبتی، بهداشتی، محصولات مربوط به آرایش و مراقبت از مو و مواردی از این دست، گزینه‌های فروش خودتون رو توسعه بدین و به این واسطه انتخاب‌های بیشتری رو برای مشتریان تعریف کنین.
این مورد در رابطه با انواع بسترهای فروش صدق می‌کنه و حتی افرادی که در پی ارائه محصولات غذایی هستن هم می‌تونن در میان تکنیک‌های فروش خودشون، این فاکتور رو لحاظ کنن. این موضوع نه تنها می‌تونه به خریداران توی انتخاب کمک کنه، بلکه در مواردی بسیاری از افراد تنها به منظور خرید محصولات مکمل به شما مراجعه خواهند کرد. به همین خاطر مزایای فروش این فاکتور به طور گسترده‌ای قابل بحث و بررسی هست.

قیمت‌گذاری هوشمندانه

فاکتوری که امروزه تاثیر گسترده‌ای در روند جذب مشتری داره، مربوط به قیمت‌گذاری هوشمندانه هست. شاید چگونگی و چیستی این بحث برای شما به یک سوال تبدیل بشه! در حقیقت تعریف قیمت‌های بالا چندان جذابیتی برای مشتریان نخواهد داشت. از طرفی هم قیمت پایین می‌تونه عاملی برای کاهش ارزش محصولات شما بشه. به گونه‌ای که بسیاری از افراد با این طرز فکر که محصولات ارزان کیفیت چندانی ندارن، سراغ خرید از فروشگاه‌هایی با قیمت خیلی پایین نمی‌رن.
بنابراین در چنین شرایطی شما باید محصولتون رو به عنوان فاکتور قیمت‌گذاری در کنار مخاطبان اون مورد بررسی قرار بدین. این به معنای تعریف قیمت مناسب هست. به علاوه تخفیف‌هایی که در فصول خاص و روزهای خاص اعلام می‌شه هم عامل دیگه‌ای برای جلب توجه مشتریان هست.

در حالت کلی مواردی که تا اینجا در خصوص فروش مطرح شد، هر کدوم می‌تونن به نحوه متفاوتی توی روند فروش محصولات و خدمات شما موثر واقع بشن. از این رو شما باید برای بهبود شرایط فروشتون، فاکتورهای مطرح شده رو در کنار وضعیت کسب و کارتون مورد بررسی قرار بدین تا به این وسیله انتخاب درستی داشته باشین.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
هادی امیری

هادی امیری

از کودکی علاقه خاصی به تکنولوژی و پیشرفت های علم داشتم و همین علاقه باعث شد سالها در حوزه تکنولوژی تحقیق کنم و در نتیجه به یک طراح سایت و مشاور کسب کار های آنلاین تبدیل شدم و این در حالیه که در حوزه های دیگه هم به صورت مستمر فعالیت دارم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط

کسب درآمد از محتوا نویسی

درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از