تبلیغ نویسی چیست و چه مزایایی دارد؟

تبلیغ نویسی چیست؟

در دنیای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین رقابت بسیاری شدیدی وجود دارد، همه به دنبال پیشرفت کسب و کار خود هستند و می‌خواهند با جذب مخاطبان زیاد پول بیشتری کسب کنند اما چه چیزی یک کسب و کار را در این رقابت موفق می‌سازد؟ جواب ساده است، تبلیغ نویسی یگانه راه برای موفق شدن در دنیای اینترنت است به همین دلیل ما سعی کرده ایم در ین مقاله در مورد تبلیغ نویسی و مزایایی آن صحبت کنیم، با ما تا آخر این مقاله همراه باشید!

تبلیغ نویسی چیست؟

تبلیغ نویسی به هنر نوشتن متن تبلیغاتی برای متقاعد کردن مشتری به خرید محصول یا انجام کاری می‌گویند. وقتی شما یک متن تبلیغاتی حرفه‌ای می‌نویسید، مخاطبان متقاعد می‌شوند که محصولات شما را بخرند و به اصطلاح شما با استفاده از تکنیک های روانشناسی خود جهت این کار استفاده کردید البته منظور ما این نیست که شما باید یک روانشناس خوبی باشید تا بتوانید یک فرد را متقاعد به خرید کنید، در اصل هدف ما از روانشناسی فروش است. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که روانشناسی فروش چیست و چگونه می‌توانیم آنرا یاد بگیریم؟ ما در ادامه این مقاله روانشناسی فروش را به‌طور کامل به شما توضیح خواهیم داد.

کپی رایتینگ یک مهارت خاص است

آیا من هم نیاز به یادگیری مهارت تبلیغ نویسی دارم؟

هر کسب و کاری چه فیزیکی، چه اینترنتی برای اینکه بتواند خدمات، محصولات و برند خود را به مشتریان خود معرفی کند نیاز به یادگیری و استفاده از مهارت تبلیغ نویسی دارد اما از آنجایی‌که اکثر کسب و کارها به سمت دیجیتالی شدن می‌روند اکثراً تبلیغ نویسی به روش دیجیتالی و با استفاده از مهارت های تولید محتوا انجام می‌شود، به این مفهوم که شما برای معرفی کردن کسب و کار (فیزیکی یا آنلاین) خود به مردم باید در فضای اینترنتی تبلیغ کنید که البته بازده درآمد بسیار خوبی هم برای شما دارد. من در ادامه یک مثالی تخیلی به شما بیان کردم و از شما می‌خواهم همزمان با خواندن متن آنرا در ذهن خود تصور کنید و درباره اش فکر کنید…
فرض کنید شما یک وبسایت فروش ساعت دارید و وبسایت های رقیب زیادی نیز هستند که در عرصه فروش ساعت فعالیت می‌کنند اما شما با وجود اینکه سئوی خوبی انجام داده اید و محتواهای عالی ارائه کرده اید، کسی سراغ خرید محصولات شما نمی‌آید و اکثر مخاطبان سراغ وبسایت های رقیب تان می‌روند، به نظر شما چرا مشتریان شما کم هستند یا اصلاً مشتری ندارید؟

دلیل اصلی این است که شما از مهارت تبلیغ نویسی استفاده نکرده اید، خب حالا که مشکل را درک کرده اید، به دنبال راه حل آن رفته و یک متن حرفه ای تبلیغی برای فروش ساعت های خود می‌نویسید و شروع می‌کنید به معرفی کردن محصول به مردم و همه جا تبلیغات خود را منتشر می‌کنید، ناگهان متوجه می‌شوید که سیل بزرگی از جمعیت به سمت خرید ساعت های شما آمده اند و کلی سفارش دارید. چقدر تغییر در فروشات شما ایجاد شد؟ پس پاسخ این سوال که آیا شما هم به تبلیغ نویسی نیاز دارید، بله است. دقیقاً شما به این مهارت نیاز دارید.

تکنیک های تبیلغ نویسی

بیشتر بدانید: تولید محتوا چیست؟

چگونه تبلیغ نویسی را یاد بگیریم؟

تبلیغ نویسی شامل یک سری قوانین و اصولی می شود که با یادگیری آنها می توانید مشتری را به سمت خرید مشتری هدایت کنید البته میزان تأثیرگذاری متن تبلیغ شما بستگی به مهارت تبلیغ نویسی شما دارد، البته ناگفته نماند که هیچ کدام از تبلیغ نویسان از زمان تولید خود با مهارت تبلیغ نویسی آشنا نبودند بلکه در طول زمان نظر به علاقه ای که به این هنر داشتند، سالها تمرین کردند تا یاد گرفتند. شما نیز می توانید با تمرین کردن این مهارت را یاد بگیرید. ما در ادامه این مقاله پنج اصل مهم و طلایی را بیان میکنیم که بسیاری از مطالب آن از کتاب های تبلیغ نویسی معتبر برگرفته شده است.

پنج اصل تبلیغ نویسی طلایی که باید بدانید!

کاربران عزیز توجه داشته باشید که این اصول بر اساس تحقیقاتی که تیم تحقیقاتی دیجی نیکان از منابع معتبر انجام داده اند، ایجاد شده است، ناگفته نماند که این اصول کاملاً تجربی هستند و نتایج انجام آنها بارها و بارها برای تبلیغ نویسان ثابت شده است.

اصل اول

در متن فروش خود توضیح دهید که محصول شما چگونه برای مشتری پول ایجاد می کنند. وقتی محصول شما به حدی کارایی داشته باشد که مشتری بتواند توسط آن پول بیشتری بدست آورد، حتما آنرا خریداری می کند. اگر شما بتوانید این ویژگی محصول خود را به خوبی به مشتری توضیح بدهید، دکمه استارت جذب مشتری را زده اید.
قیف فروش شش مرحله ای که در متن لندینگ پیج استفاده میشود، نیز از همین اصول تبلیغ نویسی استفاده می کنند. اولین مرحله قیف فروش جلب توجه مشتری است بنابراین ویژگی بدست آوردن پول توجه هر مشتری را جذب می کند.

اصل دوم

دومین اصلی که در تبلیغ نویسی موثر استفاده می شود، این است که مشتری بتواند پول خود را ذخیره کند. اگر مشتری با خرید محصول شما بتواند برای خود پولی ذخیره کند، احتمال خرید محصول در او به شدت افزایش می یابد. اکثر مردم دوست دارند خرید آنها به صرفه باشد و با خریدی که انجام می دهند بیشترین سود را ببرند به این معنی که با پول کم محصول با کیفیتی دریافت کنند. بنابراین وقتی مشتریان می فهمند که محصول شما برای آنها پول ذخیره می کند، احساس خرید آنها تقویت شده و می خرند.

اصل سوم

سومین و یکی از بهترین اصول تبلیغ نویسی ذخیره زمان است، مردم دوست دارند با خدمات و یا محصولاتی که خریداری می کنند، تایم بیشتری ذخیره کنند تا بتوانند با آن زمان خود کار بیشتری انجام بدهند. به طور مثال شما قصد دارید مهارت طراحی سایت را یاد بگیرید، در صورتیکه بخواهید به یک مرکز آموزش طراحی سایت حضوری مراجعه کنید، باید کلی هزینه کنید، هزینه دوره آموزشی، هزینه کرایه راه و زمان خود را که بسیار با ارزش است، صرف کنید.

اما اگر بتوانید با خرید یک دوره طراحی سایت آنلاین، در خانه نشسته و این هنر را در کامپیوتر و یا گوشی خود یاد بگیرید، میتوانید زمان بیشتری ذخیره کنید و نیازی نیست روزانه چند ساعت زمان خود را هدر دهید و به مراکز حضوری مراجعه کنید. بنابراین شما به احتمال زیاد ترجیح می دهید که محصول آنلاین را خریداری کنید.

چهارمین

آیا محصول شما زحمتی از مشتری را کم می کند؟ چهارمین اصل و یکی از مهمترین اصول در تبلیغ نویسی این است که محصول خود را به طوری معرفی کنید که انگار محصول شما زحمتی از مشتری کند. برای وضاحت بیشتر باز به همان مثال بالا بر میگردیم، اگر شما یک دوره آموزش وردپرس را به طور آنلاین بیاموزید، دیگر نیازی نیست زحمت رفتن به مراکز آموزشی را در شرایط آب و هوایی گرم و سرد تحمل کنید، زیرا می توانید در خانه نشسته و این مهارت را فرا بگیرید! بنابراین وقتی شما مشاهده می کنید که این محصول از زحمت شما کم کرده است، مایل به خرید آن می شوید و آنرا خریداری میکنید.

پنجمین

محصول شما از رنج روحی مشتری کم میکند؟ این اصل اساسی تبلیغ نویسی است، توجه داشته باشید که مشتریان بر اساس احساسات خود از شما خرید می کنند، اگر محصول خود را به طوری توضیح دهید که انگار از درد روحی مشتری کاسته می شود، مشتری برای رهایی از رنج حتماً محصول شما را می خرد.
وقتی مشتری احساس می کند که با خرید محصول شما می تواند دیگر شب ها راحت بخوابد و مشکلش برطرف می شود، به سرعت سراغ خرید محصول شما حرکت می کند و در نهایت دکمه خرید را می زند.

روانشناسی فروش چیست؟

روانشناسی فروش شامل یک سری تکنیک هایی می‌شود که جهت متقاعد کردن مشتری استفاده می‌شود به بیان ساده‌تر شما به عنوان یک فروشنده باید قادر باشید وارد ذهن مخاطب شوید و ذهنیت او را به نفع خود تغییر دهید یعنی شما با استفاده از یک سری جملات جذاب و رعایت اصول جذب مشتری می‌توانید محصول خود را به مشتری معرفی کرده و از او درخواست کنید تا محصول شما را خریداری کند. معمولاً خود مشتری متوجه این داستان نمی‌شود که شما ذهنیت او را به نفع خودتان تغییر داده اید.

روانشناسان فروش دقیقاً می‌دانند که مشتری به چه چیزی نیاز دارد، چگونه قانع می‌شود تا یک محصول را بخرد، کجا پول خود را مصرف می‌کند و چه زمانی بهترین زمان برای اقدام به خرید است که البته دانستن این همه اصول نیاز به تجربه و تمرین دارد اما به طور کلی شما با یادگیری اصول روانشناسی فروش می‌توانید به تجربه فروش بسیار خوبی برسید.

تبلیغ نویسان درآمد بسیار خوبی دارند

آیا یادگیری مهارت تبلیغ نویسی دشوار است؟

یادگیری مهارت تبلیغ نویسی بستگی به چند عامل مهم و اساسی دارد از جمله مهمترین آنها محتوانویسی است و در صورتی که شما مهارت محتوا نویسی خوبی داشته باشید می‌توانید به راحتی تبلیغ نویسی را یاد بگیرید و با نوشتن چند متن تبلیغاتی یک تبلیغ نویس خوبی شوید البته خلاقیت ذهنی شما هم نقش موثر و اساسی دارد که بتوانید با شناخت مخاطبان متنی را بنویسید که مشتری تمایل به خرید پیدا کند.

برخی از تبلیغ نویسانی را می‌شناسم که با نوشتن یک متن تبلیغاتی می‌توانند هرچیزی را بفروشند و مردم را وادار به خرید محصول کنند، آنها آنقدر تحقیق کرده اند، با مخاطبان و نیازهای آنها آشنا هستند و آنقدر تمرین کرده اند که به راحتی می‌توانند شما را متقاعد کنند یک محصولی را بخرید حتی ممکن است شما به آن محصول نیاز نداشته باشید اما با خواندن آن متن تبلیغاتی احساس نیاز می‌کنید و در نهایت متقاعد می‌شوید محصول را بخرید. بنابراین یادگیری این مهارت بسیار احت است البته در ابتدای یادگیری باید چندین بار متن بنویسید و تست کنید تا راه و روش متبلیغ نویسی را یاد بگیرید.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
سهراب رستمی

سهراب رستمی

من سهراب رستمی هستم، یکی از بنیانگذاران دیجی نیکان... چندسالی است عشق وعلاقه به نویسندگی مرا وادار به تولید محتوای نوشتاری و ویدیویی کرده است، عاشق نوشتن هستم و دوست دارم همیشه با صبر، استقامت و تلاش در کنار همکاران بی نظیرم در دیجی نیکان، در خدمت شما عزیزان باشم. به امید پیروزی، آزادی و موفقیت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط

کسب درآمد از محتوا نویسی

درآمد محتوا نویسان چقدر است؟

کسب درآمد از محتوا نویسی یکی از هیجان انگیزترین موضوعات در دنیای امروز است. بسیاری از افراد علاقمند یادگیری محتوا نویسی و کسب درآمد از