اینستاگرام چیست و چگونه کار می‌کند؟

اینستاگرام در گوشی های آیفون و اندروید قابل استفاده است

اینستاگرام! واژه ای که احتمالا با آن آشنایی دارید، به بیان ساده همان برنامه گوشی که میتوانیم در آن عکس و ویدیوهای خود را منتشر کنیم تا دیگران ببینند، بپسندند و نظر دهند، همینطور شما میتوانید توسط آن ویدیوها و عکس های دیگران را تماشا کنید. اینکه این شبکه از کجا آمد و چطور رشد کرد، یک فرآیند پر پیچ و خمی است که ما در ادامه بطور مفصل توضیح داده ایم. با ما تا آخر این داستان همراه باشید و از شناخت اینستاگرام لذت ببرید.

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پرکاربردترین شبکه‌ ‌های اجتماعی دنیا است که ماهانه بیش از 1 میلیارد کاربر از کشورهای مختلفی چون آمریکا، برزیل، بریتانیا، ایران و دیگر کشورها در آن فعالیت می‌کنند. این شبکه اجتماعی از سال 2010 توسط یکی از کارمندان سابق گوگل به اسم سیستروم طراحی شد و در سال 2011 به قیمت 1 میلیارد دلار توسط شبکه فیسبوک خریداری شد که با داشتن یک میلیارد کاربر فعال ماهانه نقش مهمی در فرهنگ سازی در دنیا ایفا کرده است. اما داستان اینستاگرام خیلی جالبتر از آن است که فکر میکنید. این شبکه هم مثل بسیاری از شبکه های دیگر، یک ایده خلاقانه ای بود که همه را متحییر ساخت.

ایده خلق اینستاگرام از آنجایی ایجاد شد که دو فرد آمریکایی به نام کوین سیستروم و مایک کریگر تصمیم گرفتند پروژه عکاسی تلفن همراه را با HTMI5 همراه کنند. در سال ۲۰۱۰ که استفاده از آیفون رواج پیدا کرده بود، بسیاری از نرم افزارهای گوشی همراه مورد توجه مردم قرار گرفته بود. یکی از نرم افزارهای محبوب گوشی FourSquare بود امکان مشخص کردن مکان و بارگزاری عکس را برای کاربر ایجاد کرده بود. سیستروم و مایک کریگر تصمیم گرفتند یک نسخه پیشرفته از این نرم افزار را به بازار عرضه کنند که حاصل آن Burbn بود.

در ابتدای راه اندازی اینستاگرام، این شبکه در شهر سانفرانسیسکو فعالیت داشت که ابتدا توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر به شکل آزمایشی دراین شهر قابل دسترسی بود اما از آنجاییکه بنیانگذاران این شبکه متوجه شدند این شبکه علاقمندان زیادی دارد، دسترسی آنرا به تمام نقاط دنیا باز کردند.
سیستروم و کریگر متوجه شدند که نرم افزار آپلود عکس برای کاربران جذاب است، اینجا بود که اینستاگرام خلق شد، آنها از شرکتی که در آن کار میکردند استعفا دادند و تمام تلاش خود را برای ساختن اینستاگرام بکار بستند. ساخت این اپلیکیشن چندماه طول کشید اما پس از اینکه وارد بازار شد، در همان روز اول ۲۵ هزار نفر برنامه را دانلود کردند و رفته رفته به تعداد کاربران این شبکه افزوده شد.

برنامه اینستاگرام در گوشی آیفون

اولین پستی که در اینستاگرام منتشرشد،‌ عکسی از بندر ساحلی جنوبی در اسکله ۳۸ بود اما سیستروم عکس دیگری منتشر کرد، تصویری از یک سگ و پای دوست دخترش بود.
در تاریخ آوریل ۲۰۱۲ اینستاگرام نسخه ۲.۲ خود را برای گوشی های اندروید عرضه کرد که در یک روز بیش از ۱ میلیون بار دانلود شد و درآمد این شرکت بیش از ۵۰ میلیون دلار افزایش یافت، در نهایت فیسبوک که متوجه شد این شبکه درحال رشد است، آنرا خریداری کرد.
در ژوئن ۲۰۱۵ نسخه دسکتاپ اینستاگرام طراحی مجدد شد اما در سال ۲۰۱۶ اینستاگرام نسخه ویندوز ۱۰ موبایل خود را منتشر کرد، مدتی نگذشت که در ۶ دسامبر ۲۰۱۶ اینستاگرام گزینه های لایک و کامنت را معرفی کرد.

اینستاگرام در سال 2022 بیش از 50 میلیارد دلار درآمد داشت که بیشترین کاربران آن از کشور هندوستان هستند و بر اساس آمار بیش از 300 میلیون کاربر از کشور هندوستان در آن فعالیت می‌کنند. دومین کشوری که بیشترین کاربران اینستاگرام را دارد آمریکا است که ماهانه بیش از 150 میلیون کاربر فعال دارد و در رده های بعدی کشور برزیل، اندونزیا، روسیه و ایران از کشورهایی هستند که بیشترین مخاطبان اینستاگرام را دارند.
ما در ادامه این مقاله سعی کرده ایم در مورد این‌که Instagram چیست و چه کاربردی دارد و چگونه می‌توانیم برای خودمان اکانت اینستاگرام بسازیم، اطلاعات کاربردی و اساسی را بیان کنیم. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:

  1. اینستاگرام چیست؟
  2. اینستاگرام چه کاربردی دارد؟
  3. معرفی اصطلاحات مشهور اینستاگرام
  4. چگونه آکانت اینستاگرام بسازیم

عکس گوشی همراه در حال وارد شدن به آکانت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه اجتماعی است که کاربران در آن عکس و ویدیو به اشتراک می‌گذارند و ویدیوهای دیگران را تماشا می‌کنند. شما میتوانید در این شبکه هر نوع ویدیوی را تماشا کنید یا منتشر کنید، پست های آموزشی تماشا کنید و چیزی بیاموزید یا ویدیوهای سرگرم کننده تماشا کنید.
در این شبکه اجتماعی انواع مختلف ویدیو با موضوعات متفاوتی وجود دارد که شما می‌توانید از انواع پست های عکسی و ویدیویی سرگرم کننده گرفته تا ویدیوها و عکس های آموزشی را بطور رایگان تماشا کنید و با افراد دیگر در ارتباط باشید.

علاوه برآن، کاربران این شبکه می‌توانند به راحتی ویدیوی آموزشی ضبط کنید و در صفحه Instagram خود به اشتراک بگذارند تا دیگران ویدیوهای شما را تماشا کنند و تعداد فالوورهای آنها افزایش یابد.
اینستاگرام دارای امکانات زیادی است و کارهای زیادی میشود با آن انجام داد، از جمله مهم‌ترین امکانات شبکه اینستاگرام را در زیر لیست کرده ایم:

  1. ایجاد پست عکس یا ویدیو
  2. گذاشتن استوری به مدت 24 ساعت
  3. ایجاد حلقه یا ریل های کوتاه 15، 30 یا 60 ثانیه ای
  4. پخش زنده ویدیو
  5. خرید مستقیم از برند های تجاری از طریق اپلیکیشن

بسیاری از افراد با این شبکه اجتماعی آشنا هستند و به دلیل این‌که کاربری راحت و ساده‌ای دارد، میلیون ها کاربر از این شبکه استفاده می‌کنند. اینستاگرام از سالهای زیادی به اینسو برای اهداف مختلفی مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد البته در این سالهای اخیر نقش اینستاگرام در امور روزمره به ویژه در رشد کسب و کارها به مراتب بیشتر شده است، اگر دقت کرده باشید برند های زیادی از طریق اینستاگرام تبلیغات کرده و محصولات خود را به مردم معرفی می‌کنند.

برخی از مردم از فعالیت های روزمره خود خاطره‌هایی در اینستاگرام بجا می‌گذارند، واضح‌تر بگویم کاربران زیادی هستند که هر روز صبح از محیط کار، محیط تفریح و محیط زندگی خود عکس و ویدیو تهیه کرده و در اینستاگرام با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. بعضی از افراد آموزش هایی در مورد نحوه استفاده از اینستاگرام، فتوشاپ یا موضوعات مربوط به دیجیتال مارکتینگ آماده کرده و منتشر می‌کنند تا کاربران تماشا کرده و یاد بگیرند.

 

کلیک کنید: چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟

 

پست عکسی ورزشکاران در اینستاگرام

اینستاگرام چه کاربردها و مزایایی دارد؟

این شبکه اجتماعی کاربردهای زیادی دارد، از کاربران عادی گرفته که برای سرگرمی و آموزش از آن استفاده می‌کنند تا کسب و کارهای بزرگ که برای برندسازی و فروش محصولات خود پست می‌گذارند، همه به نحوی از آن بهره می برند. ما در ادامه برخی از مهم‌ترین کاربردهای این شبکه را بطور مفصل بیان کرده ایم.

اینستاگرام باعث رشد کسب و کارها می‌شود

بخش بزرگی از فعالیت های شبکه اجتماعی اینستاگرام را پست های تبلیغاتی کسب و کارهای مختلفی تشکیل می‌دهد که برای جذب مشتری و فروش محصولات خود در این شبکه فعالیت می‌کنند، البته این یک امر طبیعی است که برند‌سازی از طریق اینستاگرام خیلی راحت و ساده انجام می‌شود و عده زیادی از کسب و کارهای نوپا در ابتدا توسط این شبکه برندسازی می‌کنند.
اگر دقت کرده باشید برخی از شرکت ها، سوپرمارکت ها و حتی بسیاری از مغازه داران برای معرفی کردن محصولات و خدمات خود به مردم، حداقل روزانه یک ویدیوی تبلیغاتی و آموزشی تهیه کرده و در اینستاگرام منتشر می‌کنند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و فروش محصولات خود را افزایش دهند.

اینستا یکی از بهترین منابع کسب درآمد است

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از بهترین شبکه‌هایی است که کاربران می‌توانند با استفاده از روش های مختلف از آن کسب درآمد کنند. بطور مثال یکی از راه های کسب درآمد از اینستاگرام فروش مستقیم محصولات است. امروزه بسیاری از کسب و کارها پست های تبلیغاتی محصولات خود را در اینستاگرام منتشر می‌کنند و راه های ارتباطی چون شماره تماس، ایمیل آدرس، واتساپ و آدرس سایت خود را نیز در آن درج می‌کنند تا مشتری بتواند بطور مستقیم با فروشگاه آنها تماس برقرار کرده و محصولات مورد نیاز خود را خریداری کند.

علاوه برآن، اینفلوئنسر های معروف یا همان اشخاص فعال اینستاگرام که فالوورها یا دنبال کنندگان زیادی دارند با منتشر کردن تبلیغات برند های مختلف از این شبکه کسب درآمد می‌کنند، عملکرد این سیستم بطوری است که هر برندی که قصد معرفی برند و افزایش فروش محصولات خود را دارد با اینفلوئنسرهای معروف قرارداد می بندد و ماهانه مبلغی را به آنها می‌پردازد تا پیج آنرا رشد داده و تعداد فالوورهایش را افزایش دهند. این یک منبع درآمد بسیار خوبی برای متخصصان اینستاگرام یا اینفلوئنسرها است در عین حال، برند ها یا شرکت ها نیز با پرداخت هزینه تبلیغاتی اندک، به سود چند برابری دست می‌یابند.

اینستاگرام در لپتاپ

 

مطالعه کنید: چگونه استراتژی تولید محتوا بسازیم؟

اینستاگرام پل ارتباطی میان کسب و کارها و مشتریان است

جذب مخاطبان یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت هر کسب و کار است و هدف اصلی بازاریابی نیز این است که با استفاده از شبکه های اجتماعی مخاطبان بیشتری به سمت کسب و کار خود جذب کنند. خوشبختانه اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که به عنوان پل ارتباطی میان کسب و کار و مخاطبان عمل می‌کند. ساده‌تر بگویم، در شبکه اینستاگرام مشتریان هر روز نظرات خود را در مورد پست های تبلیغاتی و استفاده از محصولات به اشتراک می‌گذارند و رضایت و عدم رضایت خود را نسبت به محصولات و خدمات برندها بیان می‌کنند.
این کار به کسب و کارها کمک می‌کند که نیازهای مخاطبان خود را شناسایی کرده و محصولات و خدمات خود را بهبود ببخشند تا بتوانند رضایت بیشتری از مشتریان خود بدست آورند.

اینستاگرام منبعی برای خلاقیت های کسب و کارها

یکی از مزیت‌های استفاده از اینستاگرام این است که کاربران می‌توانند عکس ها، ویدیوها و متن های پست خود را بطور خلاقانه‌ای طراحی کنند و به اشتراک بگذارند.

اهمیت این موضوع را اینفلوئنسرهای حرفه‌ای اینستاگرام بیشتر درک می‌کنند چراکه کاربران حرفه‌ای این شبکه می‌توانند از تکنیک های مختلف برای جلب مشتری استفاده کنند، از جمله مهمترین روشهای جذب مشتری، ایجاد پست های رقابتی، چالشی، ویدیوهای لایف وغیره که باعث جذابیت پست می شوند و توجه مردم را به سمت کسب و کار مورد نظر جلب می‌کنند.

برای مطالعه مقاله” یوتیوب چیست” کلیک کنید

اصطلاحات مهمی اینستاگرامی که باید بشناسید!

هشتگ ها

هشتگ ها در واقع همان عبارت ها یا کلمات پرجستجویی هستند که به کاربران اجازه میدهند توسط آنها موضوعات مرتبط با کلمات مورد نیاز خود را جستجو کنند. این ویژگی اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد که به کاربران کمک کند تا پست ها و کانال های مورد علاقه و محبوب خود را به راحتی پیدا کنند. این شبکه در سال ۲۰۱۷ به کاربرانش اجازه داد تا هشتگ های را دنبال کنند که مرتبط به کسب و کار آنهاست.

اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ که انتخابات ایالات متحده آمریکا راه اندازی شده بود، برای مدت کوتاهی (چند روز قبل و بعد از انتخابات و در روزهای انتخابات) استفاده از هشتگ را در آمریکا غیرفعال کرد تا از انتشار اطلاعات نادرست و سیاسی خودداری شود.
در حال حاضر کاربران میتوانند با استفاده از هشتگ های مشخص، فقط مجموعه ای از پست های مشهور و محبوب را تماشا کنند.

عکس های اینستاگرام در لپتاپ و گوشی همراه

فیلترینگ عکس

یکی دیگر از گزینه هایی که این شبکه برای کاربرانش ایجاد کرده است، فیلترینگ عکاسی است که به کاربران اجازه میدهد تا فیلترهایی را روی تصاویر خود اعمال کنند. بطور مثال، افکت سایه، تیره کردن هایلایت و کنتراست از کارهای است که کاربران میتوانند روی عکس خود اعمال کنند.

بایو Bio

به پروفایل شخصی شما در اینستاگرام بایو میگویند. شما میتوانید در قسمت بایوگرافی خود، اطلاعات کاملی از کسب و کارتان، خودتان و تحصیلات تان وارد کنید. این بخش ظرفیت حداکثر 150 کاراکتر اطلاعات را دارد، بنابراین شما باید بطور خلاصه تمام اطلاعات مهم را ذکر کنید.

فالور و فالووینگ

شکی نیست که شما هم اصطلاح فالور را می شناسید و میدانید که راجب چه چیزی صحبت میکنم، فالورها همان افرادی هستند که در اینستاگرام حساب کاربری شما را دنبال میکنند اما فالووینگ ها افرادی هستند که شما حساب های کاربری آنها را دنبال میکنید.

فید

فید به همان صفحه اصلی اینستاگرام گفته می شود که با بازکردن برنامه، به شما نمایش داده می شود که معمولاً شامل پست های افرادی است که شما آنها را دنبال کرده اید (فالووینگ های شما) یا پست های اسپانسر شده و یا هشتگ های فالو شده توسط شما.

هندل

چه خوب است که اصطلاح هندل را هم بشناسیم، اگرچه حدس میزنم شما هم حتماً این اصطلاح را می شناسید، هندل همان نام کاربری صفحه اینستاگرام شما است که در پروفایل شما ذکر شده است، در واقع اسم حساب کاربری شما است که دیگران از طریق آن میتوانند شما را پیدا کرده و فالو کنند.

کپشن

توضیحات کوتاه زیر هر پست را کپشن می گویند، اگر دقت کرده باشید وقتی کاربری قصد دارد پست ویدیویی یا عکسی در اینستاگرام منتشر کند، در قسمت پایینی پست، اندکی اطلاعات راجب پست می نویسد. این بخش همان کپشن پست است.

استوری

عکس هایی از شبکه اینستاگرام در گوشی آیفون سفید

 

برای مطالعه مقاله: “سئو چیست” کلیک کنید.

استوری یک بخشی از اینستاگرام است که به کاربران اجازه میدهد عکس یا ویدیوهای کوتاه خود را برای مدت 24 ساعت منتشر کنند. این تصاویر یا ویدیوها پس از 24 ساعت منقضی می شوند اما مزیت استوری نسبت به پست این است که اکثر فالوورهای شما استوری پیج شما را مشاهده کرده و لایک میکنند که این کار به رشد صفحه شما کمک میکند.
علاوه برآن، استورهای دائمی به نام “استوری هایلایت” در این شبکه اجتماعی پر طرفدار وجود دارد که شما میتوانید برخی از استوری های خود را برای همیشه ‌در صفحه خود درج کنید.

دایرکت

آخرین اصطلاح اینستاگرامی که قصد داریم در اینجا به شما معرفی کنیم، دایرکت است. دایرکت کلمه ایست که در شبکه های دیگری مثل فیسبوک یا تلگرام به آن “PV یا پی وی” میگویند. این قابلیتی است که کاربران را قادر میسازد به چت شخصی فرد وارد شده و از طریق این بخش پیام های خصوصی (متن، عکس و ویدیو) به یکدیگر ارسال کنند.

IGTV اینستاگرام چیست؟

آی جی تی وی اینستاگرام یکی از ویژگی های جدیدی است که برای کاربران این شبکه امکان آپلود فیلم های بیشتر از یک دقیقه را میدهد. این ویژگی فرصت های بسیار خوبی را برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کرده است، بویژه کسب و کارهایی که به دنبال انتشار تبلیغات ویدیویی چند دقیقه ای هستند.

IGTV در اصل از دو کلمه Instagram و TV گرفته شده است و در فارسی به معنی تلویزیون اینستاگرام می باشد. این پلتفرم برای کسب و کارهایی که قصد دارند ویدیوهای بیش از یک دقیقه را بصورت تبلیغ (محصول یا کسب و کار)یا نمایش بخشی از فایل های آموزشی به کاربران استفاده کنند، کمک بسیاری میکند.

اینستاگرام در گوشی همراه با یک خودکار روی دفترچه سفید

بطور مثال شرکت های آموزشی میتوانند قسمت هایی از ویدیوهای کلاس های درسی بیش از 1 دقیقه ای را با کاربران خود به اشتراک بگذارند و از آنها بخواهند که برای تماشای ادامه ویدیوهای به صفحه اصلی آنها مراجعه کنند.
یا بطور مثال افرادی که در صنعت سینما و تلویزیون فعالیت میکنند، میتوانند با به اشتراک‌گذاری بخش های از برنامه، کاربران را به سمت شبکه های اصلی خود دعوت کنند.

نصب و فعالسازی IGTV بسیار راحت است، البته در صورتی که شبکه اینستاگرام شما آپدیت شده باشد، میتوانید از داخل صفحه اینستاگرام خود، قسمت IGTV را باز کنید و روی گزینه ساخت آکانت (Create Channel) کلیک کرده و پس از ساخت آکانت خود، ویدیو های خود را آپلود کنید.
در صورتیکه این گزینه در صفحه اینستاگرام شما موجود نیست، میتوانید برنامه IGTV را بصورت جداگانه دانلود کرده و به شبکه اینستاگرام خود متصل کنید.

چگونه آکانت اینستاگرام بسازیم؟

ساخت آکانت در Instagram یکی از موارد ضروری برای هر کسب و کاری است که قصد دارد رشد کند. اگر شما قصد ساختن آکانت تجاری اینستاگرام را دارید پس همین حالا برای ساخت آکانت تجاری خود اقدام کنید.

ناگفته نماند که شما با ساخت آکانت تجاری در این شبکه بزرگترین قدم را به سمت موفقیت کسب و کار خود بر خواهید داشت. خوشبختانه ساختن آکانت اینستاگرام بسیار ساده و راحت است و ما ادامه تمام مراحل ساخت یک آکانت اینستاگرام را بطور کامل بیان کرده ایم تا شما کاربران عزیز بتوانید با انجام دادن این مراحل، برای خود یک آکانت حرفه ای بسازید.

مرحله اول

در اولین مرحله برای ساختن آکانت شما باید اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید، یکی از مزیت های این شبکه اجتماعی این است که قابل نصب بر روی اندروید و آیفون می‌باشد. ما در زیر لینک نصب اپلیکیشن اینستاگرام را برای هردو نوع گوشی درج کرده ایم.

دانلود و نصب اینستاگرام برای گوشی های اندروید
دانلود و نصب اینستاگرام برای گوشی های آیفون

مرحله دوم

پس از نصب، برنامه را باز کنید و بر روی ایجاد حساب جدید کلیک کنید تا وارد صفحه ساخت آکانت شوید، در این مرحله شما باید شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید تا اینستاگرام کد تاییدی برای شما بفرستد. در صورتیکه شماره تلفن خود را وارد کنید یک پیامکی دریافت خواهید کرد که حاوی 6 رقم می‌باشد، با وارد کردن این کد وارد صفحه نام کاربری خواهید شد.

مرحله سوم

پس از وارد شدن به صفحه کاربری، نوبت به انتخاب نام کاربری می‌رسد یعنی شما باید یک اسم برای صفحه اینستاگرام خود انتخاب کنید و پس از انتخاب نام کاربری بر روی دکمه تایید کلیک کنید. در مرحله بعدی پس از تایید نام کاربری از شما خواسته می‌شود تا گذرواژه ای برای آکانت خود انتخاب کنید.
توجه داشته باشید که انتخاب گذرواژه بسیار مهم است و برای داشتن یک گذرواژه قوی باید از ترکیبی از حروف، اشکال و ارقام استفاده کنید تا هیچ کسی نتواند حدس بزند.

ساخت آکانت اینستاگرام برای اولین بار

مرحله چهارم

پس از نام نویسی و تعیین رمز وارد صفحه دیگری برای تعیین تاریخ تولد می‌شوید که در این صفحه شما باید تاریخ تولد خود را وارد کنید و بر روی دکمه تایید کلیک کنید تا در نهایت وارد آخرین مرحله شوید.

پس از وارد کردن مشخصات تولد، شبکه Instagram از شما می‌خواهد که به فیسبوک خود وصل شوید تا بتوانید دوستان فیسبوک خود را دعوت کنید که البته این یک گزینه اختیاری است و در صورتیکه علاقه‌ای به دعوت کردن دوستان فیسبوکی خود نداشته باشید، می‌توانید بر روی گزینه رد شدن کلیک کنید و در نتیجه وارد پیج اینستاگرام خود شوید.

به همین سادگی شما یک آکانت Instagram ساخته اید که می‌توانید با فالو کردن دیگران و منتشر کردن پست های جالب برای صفحه خود فالوور جذب کنید و از آن برای رشد تجارت خود استفاده کنید.

انتخاب تاریخ تولد در شبکه اینستاگرام

کلام آخر

شبکه اجتماعی Instagram مانند شبکه یوتیوب یکی از بهترین شبکه های اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو است که کاربران زیادی دارد و با قابلیت ها و امکاناتی که فراهم کرده است، همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

ما در این مقاله سعی کرده ایم در مورد اینستاگرام، اصطلاحات اینستاگرامی، کاربرد‌ها و نحوه ساخت آکانت اطلاعات مفید و جامعی بیان کنیم. امیدواریم، این اطلاعات به دانش شما در شناخت این شبکه کمک کرده باشید.
در صورتیکه پیشنهاد، انتقاد و نظری دارید، میتوانید در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید تا جهت بهبود محتوای سایت هرچه بیشتر تلاش کنیم چراکه رضایت‌مندی شما عزیزان مایه خوشبختی ماست.

به امید روزهای بهتر

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

لینک های پیشنهادی از سراسر وب

خرید انواع قهوه

موفقیت و روانشناسی

محبوبترین

سهراب رستمی

سهراب رستمی

من سهراب رستمی هستم، یکی از بنیانگذاران دیجی نیکان... چندسالی است عشق وعلاقه به نویسندگی مرا وادار به تولید محتوای نوشتاری و ویدیویی کرده است، عاشق نوشتن هستم و دوست دارم همیشه با صبر، استقامت و تلاش در کنار همکاران بی نظیرم در دیجی نیکان، در خدمت شما عزیزان باشم. به امید پیروزی، آزادی و موفقیت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط