الگوریتم کبوتر گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟

الگوریتم کبوتر

گوگل الگوریتم های زیادی برای بهینه سازی محتوا و نتایج جستجو به کاربران اینترنت طراحی کرده است. یکی از این الگورتیم ها، الگوریتم کبوتر است که وظیفه آن پیدا کردن نزدیک ترین نتایج با توجه به موقعیت مکانی است.
وقتی شما در گوگل به دنبال موقعیت کسب و کاری میگردید، الگوریتم کبوتر دست به کار شده و با استفاده از لوکیشن شما نزدیکترین مرکز را پیدا میکند.
بطور مثال اگر شما در گوگل عبارت “فست فود نزدیک به من” را جستجو کنید، گوگل نزدیک ترین فست فودی ها را به شما لیست میکند، این کار باعث می شود شما بتوانید به راحتی به نزدیکترین فست فود بروید.

برای درک بیشتر به تصویر زیر دقت کنید

جستجو فست فود در گوگل

همانطور که در تصویر مشاهده کردید، من عبارت فست فود نزدیک من را جستجو کردم، الگوریتم کبوتر از روی لوکیشن من نزدیکترین فست فود ها چون فست فود امید، پیتزا و ساندویچ آفتاب و فست فود عالی را پیدا کرد.
بر اساس این الگوریتم با جستجوی عبارت مورد نظر، نقشه کسب و کار مورد نظر و دیگر اطلاعات از جمله شماره تماس به شما نمایش داده می شود که به شما کمک میکند اطلاعات دقیقتری برای پیدا کردن کسب و کار مورد نظر بدست آورید.

تا قبل از سال ۲۰۱۴ اگر شما به جستجوی چیزی در گوگل بودید، گوگل یکسری کسب و کارهای غیرمرتبطی را نیز لیست میکرد که به مکان شما نزدیک نبود اما از سال ۲۰۱۴ گوگل برای بهینه کردن نتایج جستجو اقدام به طراحی الگوریتم جدیدی به نام کبوتر کرد.

آیا الگوریتم کبوتر با همه کسب و کارها سر و کار دارد؟

الگوریتم کبوتر اکثرا برای نمایش دادن آدرس کسب و کارهایی ایجاد شده است که بصورت فیزیکی حضور دارند و به عنوان بخشی از سئوی محلی نقش مهمی در ترافیک وبسایت ها دارد.
کسب و کارهای آنلاین سروکار آنچنانی با این الگوریتم ندارند اما از آنجاییکه درج کردن نقشه سایت و آدرس و شماره های تماس در گوگل باعث بهبود سئو محلی در سایت می شود، عملکرد این الگوریتم تآثیر مثبتی روی افزایش رتبه بندی سایت می گذارد.

سئو محلی چیست و چه ارتباطی با الگوریتم کبوتر دارد؟

سئو محلی به فعالیت هایی گفته می شود که مخصوص کسب و کارهای خدماتی و فروشگاه های فیزیکی در یک محله است.
در واقع به کسب و کارهایی که در یک منطقه جغرافیایی خاص محصول یا خدماتی را به مشتریان خود ارائه میکنند، کسب و کار محلی گفته می شود.

جستجوگران محلی

جستجوگران محلی به کاربرانی گفته می شود که برای یافتن کسب و کارهای نزدیک محل خود از گوگل استفاده میکنند که بطور معمول در عبارت جستجوی خود نام مکان خاصی را نیز می نویسند، بطور مثال “فست فود در تهرانپارس”، “رستورانت شهرک ولیعصر” وغیره

نتایج جستجوی محلی

وقتی شما در گوگل یک عبارتی را جستجو میکنید، گوگل یکسری نتایجی بر اساس محل شما نمایش میدهد که ما دراینجا به آن اصطلاح “نتایج جستجوی محلی” میگوییم. حالا سئو محلی نیز به فعالیت هایی گفته می شود که برای نمایش دادن نتایج جستجو در یک محل خاص در نظر گرفته شده است که شامل درج نقشه سایت و اطلاعات دیگری چون شماره تماس و آدرس در گوگل می شود.

کبوتر گوگل

ارتباط الگوریتم کبوتر با سئو محلی چیست؟

از آنجاییکه سئو محلی سروکارش با کسب و کارهای محلی است، کار الگوریتم کبوتر این است که با توجه به عبارات جستجو شده نزدیکترین کسب و کار ها را برای کاربران پیدا کند.

چه کارهایی باید برای بهبود سئو محلی انجام دهیم؟

سئو محلی بخش کوچک اما مهمی از سئوی سایت است که نقش اساسی در افزایش اعتبار سایت و افزایش ورودی ارگانیک در سایت دارد. در ادامه ۵ تکنیک ساده و مهم را ذکر کرده ایم که در بهبود سئو محلی نقش دارد.

1- ثبت سایت در نقشه گوگل

اولین اقدامی که برای بهبود سئو محلی سایت باید انجام دهید، ثبت موقعیت مکانی سایت در گوگل است. با این کار گوگل موقعیت مکانی شما را به کاربران نمایش میدهد و کاربران به راحتی میتوانند آدرس کسب و کار شما را پیدا کنند.
ثبت سایت در نقشه گوگل بطوری است که شما در ابتدا باید وارد آدرس https://www.google.com/maps شوید و سپس از گوشه سمت چپ بر روی گزینه سه خط کلیک کنید و پس از باز شدن لیست، گزینه Add a missing place را انتخاب کنید.

ثبت نقشه در گوگل

در مرحله بعدی پنجره ای باز می شود که از شما اطلاعاتی چون نام، ایمیل، آدرس و زمینه فعالیت شما را میخواهد، با وارد کردن این اطلاعات گزینه Submit را انتخاب کنید، در نهایت گوگل به شما سه آدرس را پیشنهاد میدهد و در صورتیکه این آدرس های پیشنهاده شده با آدرس شما مطابقت نداشته باشند، شما میتوانید موقعیت خودتان را از روی نقشه گوگل انتخاب کرده و گزینه Submit anyway را بزنید تا پس از چندساعت گوگل آدرس شما را تایید کند.

ثبت مشخصات سایت در گوگل

2- درج نام، تلفن و آدرس در تمام صفحات سایت

یکی دیگر از بهترین کارها برای بهبود سئو محلی درج نام، شماره تلفن و آدرس در تمامی صفحات سایت است البته آدرس سایت را میتوانید در بخش ارتباط با ما درج کنید اما شماره تماس و نام سایت را بهتر است در بخش فوتر سایت قرار دهید.

3- انتخاب هاست و دامنه با پسوند ملی

در صورتیکه شما برای سایت خود هاست ایرانی انتخاب کنید، سایت شما از لحاظ سئو کاملتر و بهینه تر خواهد شد. علاوه بر آن انتخاب دامنه ir نیز نقش مهمی در بهبود سئوی محلی سایت شما ایفا میکند، بنابراین سعی کنید برای طراحی سایت خود از هاست و دامنه ملی استفاده کنید.

4- ثبت سایت در وبسایت های دایرکتوری

وبسایت ها دایرکتوری سایت هایی هستند که در محتوای خود به معرفی کسب و کارهای منطقه ای میپردازند. بطور مثال شما در گوگل عبارت”نزدیکترین کافی شاپ” را جستجو میکنید و در نتایج جستجو سایتی را مشاهده میکنید که هیچ ارتباطی با کافی شاپ ندارد، وقتی وارد سایت مورد نظر می شوید، متوجه می شوید که این سایت لیستی از نزدیکترین کافی شاپ های محل شما را معرفی کرده است، به این نوع وبسایت ها دایرکتوری میگویند.

شما میتوانید مشخصات و آدرس سایت خود را در سایت های دایرکتوری ثبت کنید و از این طریق مشتری های بیشتری جذب کنید، علاوه برآن الگوریتم کبوتر با اینکار به سایت شما رتبه بیشتری میدهد و اعتبار سایت شما افزایش میابد.

اگر میخواهید راجب وبسایت های دایرکتوری بیشتر بدانید و یا لیستی از سایت های دایرکتوری را مشاهده کنید، پیشنهاد میکنم عبارت “سایت های دایرکتوری” را در مرورگر خود جستجو کنید تا گوگل لیستی از بهترین سایت های دایرکتوری ایران را به شما پیشنهاد دهد.

5- استفاده از نشانه گذاری های اسکیما

اسکیماها شامل یکسری نشانه گذاری هایی چون عکس، ویدیو، آدرس وغیره می شود که به کاربر اطلاعات دقیقتری از سایت شما ارائه میدهد چراکه وقتی کاربر نام کسب و کاری را در گوگل جستجو میکند با دیدن عکس و آدرس میتواند به راحتی به آدرس مورد نظر خود برود.
با انجام دادن این تکنیک ها سئو محلی سایت شما به خوبی بهبود یافته و سایت شما در نتایج بالاتر گوگل دیده خواهد شد.

 

لینک پیشنهادی: الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

کلام نهایی

گوگل الگوریتم های بیشماری دارد و هدف همه آنها نمایش دادن بهترین نتایج به کاربران است و الگوریتم کبوتر یکی از الگوریتم هایی است که وظیفه آن پیدا کردن بهترین و نزدیکترین کسب و کار به کاربر میباشد.
ما دراین مقاله سعی کردیم با ذکر مثال و درج تصویر توضیحات کاملی راجب الگوریتم کبوتر ارائه دهیم. امیدوایم این مطلب مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرد.

اشتراک گذاری:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

لینک های پیشنهادی از سراسر وب

خرید انواع قهوه

موفقیت و روانشناسی

محبوبترین

سهراب رستمی

سهراب رستمی

من سهراب رستمی هستم، یکی از بنیانگذاران دیجی نیکان... چندسالی است عشق وعلاقه به نویسندگی مرا وادار به تولید محتوای نوشتاری و ویدیویی کرده است، عاشق نوشتن هستم و دوست دارم همیشه با صبر، استقامت و تلاش در کنار همکاران بی نظیرم در دیجی نیکان، در خدمت شما عزیزان باشم. به امید پیروزی، آزادی و موفقیت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در مسیر...

پست های مرتبط